• bitcoinBitcoin$26,655.00

1 satoshi môže mať väčšiu hodnotu ako 1 bitcoin. Prečo?

Bitcoin (BTC) sa skladá zo sto miliónov menších jednotiek nazývaných satoshi. Teraz sa objavila skupina zberateľov, ktorí hľadajú vzácne satoshi. V skutočnosti môžu mať veľmi vzácne satoshi dokonca vyššiu hodnotu ako celý bitcoin. O čo presne ide?

Čo je to „lov na satoshi“ v BTC?

V súčasnosti existuje skupina „lovcov satoshi“, ktorí aktívne hľadajú vzácne satoshi. Medzi príklady vzácnych satoshi patrí prvý satoshi blok alebo satoshi, ktorý bol súčasťou prvej transakcie uskutočnenej Satoshi Nakamotom, tvorcom bitcoinu, v roku 2009. Medzi ďalšie vzácne satoshi patria satoshi, ktoré boli súčasťou slávneho nákupu pizze Laszlom Hyneczom 22. mája 2010. Za dve pizze sa vtedy zaplatilo desaťtisíc BTC. Dúfajme, že boli veľmi chutné.

Spôsob fungovania lovcov satoshi je pomerne jednoduchý. Napríklad neustále sťahujú BTC z búrz a hľadajú medzi nimi vzácne satoshi. Bežné satoshi vrátia a proces sa opakuje. Riziko spočíva v tom, že takéto správanie možno považovať za veľmi podozrivé. Burza kryptomien sa potom môže rozhodnúť účet zablokovať.

Jeden z „lovcov satoshi“ sa domnieva, že takto sa každý deň na burzy presúvajú BTC v hodnote milióna dolárov. Skupina, ktorá v súčasnosti vlastní najviac vzácnych satoshi, je „Rare Satoshi Society“. Tento kolektív pri svojom pátraní otočil už BTC v hodnote viac ako 1 miliardy dolárov.

Rozhodne však nejde o zbytočný koníček, ako by sa mohlo zdať. Napríklad „vzácny“ satoshi, prvý v bloku, sa predal za pol BTC. Súčasná hodnota polovice bitcoinu je viac ako 13 000 USD. „Oficiálna“ hodnota jedného satoshi je v súčasnosti menej ako 0,0003 USD.

Bitcoin Satoshi

Máte vzácny bitcoin satoshi?

Ako sme už spomenuli, proces hľadania vzácnych satoshi nie je až taký zložitý. V súčasnosti je dopyt po nich vysoký najmä zo sektora NFT bitcoinov. Projekty majú záujem vydávať svoje zbierky na vzácne satoshi. Je pravdepodobné, že vďaka tomuto lovu budú mať vzácne satoshi väčšiu hodnotu ako samotný BTC. Kto vie, možno už máte v peňaženke veľmi vzácne satoshi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu