• bitcoinBitcoin$26,532.00

Peter Schiff hovorí, že čelíme ekonomickej katastrofe

Podľa Petra Schiffa menová politika americkej centrálnej banky povedie ku katastrofe.

Peter Schiff predpovedá veľkú krízu

Schiff je americký ekonóm, prezident Euro Pacific Capital a ekonomický poradca Rona Paula – kandidáta na prezidenta Spojených štátov v roku 2008. Počas poslednej epizódy „The Peter Schiff Show“ opísal účinky menovej politiky Fedu.

Schiff hovorí, že súčasná rekordne vysoká inflácia je výsledkom rokov politiky „lacných peňazí“, nie „neskorej reakcie“ zo strany Federálneho rezervného systému a príliš neskorého zvyšovania úrokových sadzieb v posledných dvoch rokoch.

Podľa Schiffa sa všetko, čo sa teraz deje, je hromadenie „nesprávnych investícií, nesprávneho prideľovania zdrojov, obrovských chýb, ktorých sa v celej ekonomike dopustili vláda, súkromný sektor, korporácie, súkromné ​​osoby“.

(…) každý robil chyby kvôli lacným peniazom

– povedal.

Bývalý prezident George Bush mal podľa neho pravdu, keď povedal, že Wall Street sa po finančnej kríze v roku 2008 „opila“ na lacných peniazoch, čo viedlo k mnohým hlúpym investičným rozhodnutiam.

Prečo boli všetci na Wall Street opití? Odkiaľ mali ten alkohol? Kto ich opil? Bol to Federálny rezervný systém. Bol to Alan Greenspan. Bol barmanom. Stále podával nápoje. Preto bol Wall Street opitý

– pokračoval Schiff.

Podľa jeho názoru smerujeme k „skutočnej katastrofe“.

Ďalší známi investori, vrátane Stanleyho Druckenmillera a Elona Muska, urobili pre ekonomiku podobne pesimistické vyhliadky. Prvý uviedol, že recesia určite príde do konca roku 2023, zatiaľ čo druhý odhaduje, že sa ekonomika zotaví až na jar 2024.

toilet paper money GIF by Petter Pentilä

Údaje hovoria samé za seba

Pripomeňme, že výdavky americkej vlády za posledné dva roky prudko vzrástli a celkový verejný dlh teraz presahuje 31 biliónov dolárov podľa hodín štátneho dlhu USA. To je v porovnaní s menej ako 5 biliónmi dolárov, ktoré Spojené štáty vyberú každý rok na daniach, a 25 biliónmi dolárov na ročnom HDP, čo je veľa.

Ministerka financií Janey Yellenová minulý rok povedala, že obrovské množstvo dlhu však nie je problémom, vzhľadom na nízke úrokové sadzby, ktoré v krajine fungujú. Federálny rezervný systém bol však odvtedy nútený 13-krát zvýšiť úrokové sadzby v reakcii na pretrvávajúcu infláciu, ktorá neskôr pripustila, že Yellenová nebola „dočasná“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu