• bitcoinBitcoin$26,560.00

5 filmov o kryptomenách, ktoré sa oplatí vidieť

Netreba nikoho presviedčať, že digitálne aktíva sú známe v každom kúte sveta. Fakty hovoria samy za seba. Vedeli ste však, že digitálne aktíva sa čoraz viac stávajú predmetom práce filmárov a natáča sa o nich čoraz viac dokumentov? Predstavujeme vám 5 filmov venovaných kryptomenám, ktoré sa oplatí sledovať na zábavné aj vzdelávacie účely.

The Rise and Rise of Bitcoin (2014)

„The Rise and Rise of Bitcoin“ je americký dokument z roku 2014. Režíruje Nicholas Mros. Obsahuje početné vyjadrenia ľudí a zamestnancov na vysokej úrovni zo spoločností, ktoré zohrali dôležitú úlohu v histórii popularizácie prvej kryptomeny. Dokument mal premiéru na filmovom festivale v New Yorku 23. apríla 2014. A čo viac, film bol nominovaný v kategórii „Najlepší medzinárodný dokumentárny film“ na filmovom festivale v Zürichu 2014.

Hoci bude mať film čoskoro 9 rokov a za ten čas sa sektor digitálnych aktív dramaticky zmenil, mnohé veci v ňom obsiahnuté sú aktuálne aj dnes. Ba čo viac, dáva nám obraz o tom, ako vyzerali prvé roky fungovania bitcoinového trhu a iných kryptomien.

Explained: Cryptocurrency (2018)

Dokument na Netflixe je venovaný každému človeku, ktorý sa chce trochu dostať k téme digitálnych mincí, noje pomerne krátky. Hoci film trvá len 14 minút, jeho tvorcom sa podarilo do jeho obsahu zahrnúť tie najdôležitejšie vysvetlenia o koncepte kryptomien a technológii blockchain, ktorá je ich základom. Toto je určite na prvýkrát fajn možnosť, ak niekto nemá s týmto svetom vôbec žiadny kontakt.

Crypto (2019)

Crypto je celovečerný triler/mysteriózny film. Zaujímavosťou je, že v ňom účinkujú takí herci ako Kurt Russell, Beau Knapp či Alexis Bledel, známi fanúšikom kinematografie. Dej sa zameriava na príbeh mladého bankára z Wall Street, ktorý sa zapletie do siete podvodov a prania špinavých peňazí. Samozrejme, kľúčovým nástrojom v celom procese sú kryptomeny.

Trust No One: The Hunt for the Crypto King (2022)

Minuloročný kriminálny dokument na Netflixe Trust No One: The Hunt for the Crypto King rozpráva príbeh o záhadnej smrti Geralda Cottena. Tento muž bol zakladateľom kanadskej kryptomenovej burzy QuadrigaCX. Multimilionár zomrel v roku 2018 za zvláštnych okolností. Po jeho smrti vyšlo najavo, že 250 miliónov CAD tokenov z peňazí investorov bolo nenávratne uzamknutých, keďže iba Cotten mal prístup k studeným peňaženkám.

Cryptopia: Bitcoin, Blockchain and the Future of the Internet (2020)

Ako piaty uvádzame dokument, z ktorého dostávame veľmi podrobný popis vzniku Bitcoinu, ale aj celého sektora kryptomien. Dokument nás sprevádza celým vývojom tohto aktíva a podnecuje úvahy o budúcnosti internetu a financií

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu