• bitcoinBitcoin$26,579.00

91 % kryptomien z roku 2014 skolabovalo, zatiaľ čo bitcoin stále rastie

Web CoinKickoff zverejnil zaujímavú správu o kryptomenových projektoch, ktoré sa od roku 2014 objavujú na trhu. Autori sa zameriavajú na údaje o tom, koľko z nich sa podarilo udržať aj napriek rôznym zlyhaniam. Navyše, najvýznamnejším faktom je, že počas tohto obdobia sa bitcoin neustále vyvíja.

Väčšina altcoinov neprežila

Podľa údajov obsiahnutých v správe, ktorú zverejnil CoinKickoff, 91 % digitálnych aktív, ktoré boli vytvorené od roku 2014, neprežilo rôzne turbulencie na trhu a tvorcovia s komunitou ich jednoducho opustili. V roku 2017 vzniklo veľmi veľké množstvo mincí, ktoré sú dnes už „mŕtve“. Správa uvádzala 704 altcoinov, ktoré boli vytvorené pred 6 rokmi a nedokázali sa udržať na trhu.

Avšak obdobie, ktoré sa ukázalo ako najsmrteľnejšie pre alternatívne digitálne mince, je rok 2018. Pretože vtedy skončilo až 751 projektov.

Na vizualizácii, ktorú vytvoril CoinKickoff môžeme vidieť, koľko projektov sa objavilo a následne zaniklo v období rokov 2014 až 2022. Nasledujúca ilustrácia navyše obsahuje legendu označujúcu dôvody neúspechu projektov. Uvedené dôvody zahŕňajú podvody alebo podobné problémy, memickú povahu mincí, ktorých tvorcovia nemali predstavu o ich budúcnosti, či ide o ICO alebo krátkodobý projekt, alebo jednoducho úplný nedostatok objemu obchodov.

zdroj: https://coinkickoff.com/dead-crypto-coins/
zdroj: https://coinkickoff.com/dead-crypto-coins/

Alty klesajú a BTC je stále silný

Nemožno prehliadnuť fakt, že aj napriek rôznym obdobiam poklesu a mnohým zlyhaniam je bitcoin (BTC) stále na trhu a je neustále lídrom v tomto sektore. Ba čo viac, jeho hash rate sa neustále zvyšuje a v súčasnosti je podľa indexu Hashrate na úrovni 263,95 EH/s.

Existuje už viac ako 1 milión adries s aspoň 1 BTC alebo viac. Tu tiež stojí za zmienku, že HODLeri prvej kryptomeny často používajú viacero adries. Okrem toho sa v minulom roku cez bitcoinovú sieť previedol ročný objem viac ako 14 biliónov dolárov, čo predstavuje nárast o 13 900 % v porovnaní s objemom transakcií v roku 2015.

 

Keď sa vyššie uvedený ukazovateľ zvýšil, množstvo bitcoinov ktoré sú na burzách, tiež dosiahlo nové minimá. To znamená, že čoraz viac BTC investorov sa stará o svoje aktíva vo vlastnej réžií. Dáta tiež ukazujú, že okrem samotnej ceny bitcoinu sa rozvíja aj jeho sieť, pričom mnohé alternatívne projekty nie sú schopné obstáť v skúške času.

Bitcoin nám neustále poskytuje dôkazy o tom, že investovanie do neho je dlhodobé a celý BTC ekosystém nám zostane navždy. Dôkazom toho je odolnosť aktív voči takým výzvam, ako sú rôzne nepriaznivé podmienky súvisiace s nariadeniami vládnych inštitúcií, zasievanie FUD médiami, kolapsy veľkých búrz, ako je Mount Gox a nedávno FTX.

Aj čínsky zákaz ťažiarov BTC len ovplyvnil ďalší vývoj dominancie bitcoinu na tomto trhu. Všetky vyššie uvedené faktory len posilňujú naratív prvej kryptomeny ako suverénnej menovej politiky, ktorá je založená na technológii zabezpečenej proti zlyhaniam.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu