• bitcoinBitcoin$26,572.00

Adopcia kryptomien na novej úrovni: Viac ako 200 miliónov ľudí už vlastní bitcoiny

Adopcia kryptomien dosiahla v roku 2022 novú úroveň. Počet vlastníkov digitálnych aktív sa podľa novej správy Crypto.com zvýšil až na 425 miliónov ľudí. Počet držiteľov bitcoinov dosiahol v decembri 219 miliónov. Koľko ľudí má ETH v peňaženke? Až 87 miliónov.

Adopcia kryptomien

Crypto.com vydal minulý týždeň správu s názvom „Crypto Market Sizing“, ktorá sa zameriava na údaje z roku 2022. Spoločnosť vysvetlila, že jej analýza je založená na informáciách „vytiahnutých“ z bitcoinových a ethereových blockchainov, analýze prieskumov a vlastných interných údajoch.

Pokiaľ ide o celkový počet vlastníkov kryptomien, tím spoločnosti Research and Insights napísal, že „napriek makroekonomickým protivetrom“, konkrétne vysokej inflácii, konfliktom na Ukrajine, narušeniam dodávateľského reťazca a pretrvávajúcim účinkom pandémie COVID-19, prijatie kryptomien v roku 2022 dosiahlo nové míľniky a počet vlastníkov kryptomien dosiahol 425 miliónov (december 2022).

„Celkový počet vlastníkov kryptomien na celom svete sa tak za rok zvýšil o 39 % z 306 miliónov na 425 miliónov,“ uvádza správa.

„Počet držiteľov bitcoinov (BTC) sa zvýšil o 20 % zo 183 miliónov v januári na 219 miliónov v decembri,“ čítame ďalej.

Earn China GIF by Feliks Tomasz Konczakowski

„K najväčšiemu nárastu držiteľov bitcoinov v roku 2022 došlo v apríli, keď sa Stredoafrická republika stala druhou krajinou, ktorá uznala kryptomenu za zákonné platidlo,“ uvádza správa.

Okrem toho globálna investičná banka Goldman Sachs, ktorá v tom istom mesiaci ponúkla svoju prvú pôžičku krytú BTC, viedla k „ďalším príznakom zvýšeného záujmu o kryptomeny zo strany inštitúcií na Wall Street,“ zdôraznil výskumný tím Crypto.com.

Medzitým sa počet držiteľov ETH „zvýšil o 263 % z 24 miliónov v januári na 87 miliónov v decembri“. Experti spoločnosti tvrdia, že „hlavným katalyzátorom vysokej miery rastu prijatia Etherea bola The Merge. Okrem toho výskumný tím poznamenal, že „mesačné miery rastu Etherea boli počas celého roka vyššie ako Bitcoiny, s výnimkou apríla.“

Údaje tretích strán

Ďalšou spoločnosťou, ktorá nedávno odhadla počet vlastníkov kryptomien, je Triple A. Vo svojej správe napísala, že v súčasnosti je na celom svete cez 420 miliónov používateľov kryptomien. Ide teda o hodnotu blízku tomu, čo poskytoval Crypto.com.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu