• bitcoinBitcoin$26,655.00

AI je populárnejšia ako bitcoin

Umelá inteligencia (AI) je tento rok veľmi populárnym trendom. Popularita výrazu „AI“ vo vyhľadávaní na Googli dosiahla rekordnú úroveň. Tento „hype“ možno prirovnať k nadšeniu okolo bitcoinu (BTC) počas nedávneho býčieho trhu. V roku 2017 bol však hype okolo bitcoinu na Googli ešte väčší. Vyplýva to z údajov spoločnosti Google Trends.

Umelá inteligencia ako veľká téma

Umelá inteligencia je novou veľkou témou v technologickom priemysle. Robí veľkú šou a necháva za sebou dokonca aj kryptomeny. V súčasnosti má „AI“ v Google Trends 71 bodov. Bitcoin s 21 bodmi výrazne zaostáva. Pre porovnanie, počas býčieho trhu v roku 2017, bitcoin získal maximálne 100 bodov. Počas minulého býčieho trhu sa však skóre BTC zaseklo na 66 bodoch. Popularita umelej inteligencie spoločnosti Google je teda v súčasnosti porovnateľná s popularitou bitcoinu na začiatku roka 2021.

Tieto údaje sa vzťahujú na celosvetovú situáciu.

AI a Bitcoin

AI je v Číne viac populárnejšia ako bitcoin

Za zmienku stojí aj situácia v Číne. Tu popularita umelej inteligencie rýchlo rastie. Najväčším vyhľadávačom v Číne je Baidu. Používatelia však vo veľkej miere využívajú aj Google prostredníctvom VPN. Podľa Google Trends dosiahol vyhľadávaný výraz „AI“ v Číne už skóre 100. Skóre AI bolo v posledných rokoch tiež neustále vyššie ako skóre bitcoinu.

Na Západe sa pravidelne vyjadrujú obavy z rýchleho a potenciálne nebezpečného rozvoja umelej inteligencie. Napríklad viac ako dvetisíc výskumníkov a odborníkov podpísalo petíciu za zastavenie vývoja umelej inteligencie. Prekvapivo sa obavy objavujú aj v Číne.

Čínski predstavitelia napríklad tvrdia, že „treba vynaložiť všetko úsilie na zaistenie politickej bezpečnosti a zlepšenie správy internetových údajov a umelej inteligencie“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu