• bitcoinBitcoin$26,639.00

„Ak Biden zostane prezidentom USA, bitcoin zomrie.“

V stredu sa uskutočnil rozhovor dvoch velikánov – Elona Muska, zakladateľa spoločností SpaceX a Tesla a Rona DeSantisa, floridského guvernéra a republikánskeho prezidentského kandidáta. Rozhovor, ktorý moderoval David Sacks, bol zameraný na otázky digitálnych aktív s dôrazom na bitcoin a digitálny dolár.

Vo Washingtone bitcoin nemajú radi

Rozhovor sa začal naostro až pol hodinu po plánovanom začiatku. Státisíce používateľov Twitteru, ktorí naň čakali, zastavil pád aplikácie a problémy so streamovaním zvuku. Elon Musk z toho asi nebol nadšený.

Keď však všetko vyvrcholilo prekvapením, DeSantis využil svoju pozíciu podporovateľa najväčšej kryptomeny. Floridský guvernér vykreslil podporu bitcoinu ako otázku občianskych práv. Pokusy svojich oponentov obmedziť kryptografiu považuje za prekročenie právomocí.

„Máte plné právo používať bitcoin. Jediný dôvod, prečo sa to týmto ľuďom vo Washingtone nepáči, je ten, že nad ním nemajú kontrolu,“ povedal Ron DeSantis, budúci kandidát na prezidenta USA

V čase, keď sa začína volebné obdobie v roku 2024, DeSantisove výroky odrážajú výroky demokratického kandidáta Roberta F. Kennedyho ml. ktorý minulý týždeň vyzdvihol bitcoin ako symbol demokracie a protiváhu autoritárstva.

DeSantis prisľúbil, že ak by sa Kongres niekedy pokúsil zakázať „veci ako bitcoin“, bude sa proti tomu permanentne brániť. Uviedol tiež, že súčasná administratíva by mohla zničiť bitcoin, ak by sa Biden dožil znovuzvolenia.

„Súčasný režim má očividne niečo proti bitcoinu. Ak to bude trvať ďalšie štyri roky, pravdepodobne sa to nakoniec skončí jeho zničením,“ povedal Ron DeSantis.

Bitcoin

Kandidát je proti CBDC

DeSantis sa vyjadril aj k digitálnym menám centrálnych bánk (CBDC), ktoré – v prípade USA – odmieta. Oznámil, že ak sa stane prezidentom, digitálny dolár nezavedie.

Zdôraznil posolstvo, že CBDC by sa mohli použiť na obmedzenie nákupov považovaných za politicky nevhodné v očiach tých, ktorí technológiu ovládajú.

„CBDC znamená presun moci od jednotlivých spotrebiteľov na centrálny orgán a to podľa mňa nie je dobré pre slobodnú spoločnosť. Som proti digitálnej mene centrálnej banky.“

DeSantisove slová a jeho postoj ku kryptomenám a digitálnym menám centrálnych bánk vyvolávajú množstvo diskusií a polemík. Nech už bude budúcnosť bitcoinu a iných kryptomien akákoľvek, jedno je isté: diskusia o nich sa stáva čoraz viac mainstreamovou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu