• bitcoinBitcoin$26,572.00

Ak toto nastane, Bitcoin začne rásť

Bitcoin je stále uväznený na cenovej hladine 16 000 dolárov, bez výrazných pohybov. Vzhľadom na jeho minulosť je to abnormálne trhové správanie. V blízkej budúcnosti však môže dôjsť k nárasom, ale to závisí od toho, čo spravia bitcoinové veľryby.

Nezáujem bitcoinových veľrýb 

Pohľad na bitcoinové transakcie, ktoré urobili „veľryby“ v priebehu decembra naznačuje, že ich záujem o digitálne aktívum klesá. 

Tento fakt sa zhoduje s nízkymi cenovými výkyvmi bitcoinu a pri takom malom pohybe je ťažko zarobiť tradovaním.

Transakcie s objemom milión dolárov a viac, v poslednom čase poklesli. i Svedčí to o nezáujme veľkých investorov. V dôsledku toho cena bitcoinu naďalej stagnuje medzi 16 600 a 16 800 dolármi. Tento nedostatok aktivity veľkých investorov nie je ani býčí, ani medvedí. 

O ďalšom trende sa však rozhodne podľa toho, ako sa budú títo veľkí držitelia obchodovať.

bitcoinove velryby graf

Tento graf poukazuje na to, že pokles záujmu veľrýb sa zvyčajne zhodoval s obdobiami nízkych cien. Ak by však došlo k nejakým významným nákupom od týchto veľkých držiteľov, potom by bitcoin pravdepodobne spustil ďalšiu býčiu rally.

Keďže transakcie v objeme menej ako jeden milión dolárov sú na 2-ročnom minime, je to vynikajúci predpoklad na krátkodobé oživenie. Ak by veľryby počas tohto obdobia zvýšili objemy nákupov, vplyv na cenu bitcoinu by sa okamžite prejavil.

Ako vysoko môže vyskočiť BTC?

Obchodnú náladu poznačil bitcoin, pretože trend akumulácie veľrýb vyvolal historický signál pre jeho nákup. Takéto udalosti v minulosti vždy viedli k nárastom. Naposledy sa tak stalo v auguste 2021, kedy to spustilo cenovú explóziu na historické maximum 69 000 dolárov.

bitcoin tradingview

Ak by sa niečo podobné udialo dnes, tak pri súčasnej nízkej volatilite, by to viedlo minimálne k 10 percentnému zhodnoteniu. 

To znamená, že nový impulz by mohol vyniesť bitcoin nad úroveň 20 000 dolárov, avšak tam sa očakáva veľká rezistencia medveďov.

Na druhej strane však pokles zo súčasnej úrovne by samozrejme zintenzívnil predajný tlak bitcoinu a obrat smerom k úrovni 15 000 dolárov by bol neodvratný.

Otázkou zostáva, ktorý scenár sa prejaví skôr.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu