• bitcoinBitcoin$26,640.00

Americké finančné inštitúcie navyšujú podiel v MicroStrategy

Stratégia legendárneho investora Michaela Saylora vsadiť na bitcoin naberá na obrátkach a kritikom vypália rybník.

 

Tri americké finančné giganty BlackRock, Bank of America a Fidelity, nedávno zvýšili svoje podiely do akcií spoločnosti MicroStrategy. Podľa CoinDesk už do spoločnosti investovali viac ako 200 miliónov dolárov.

Napríklad druhá najväčšia americká banka Bank of America, ktorá spravuje aktíva v hodnote viac ako 3 bilióny USD, investovala do MicroStrategy ďalších 59,5 milióna USD, čím jej podiel vzrástol na 2,3 percenta.

Ďalší finančný gigant Fidelity, ktorý spravuje portfólio v hodnote 4,5 bilióna dolárov, už preinvestoval do MicroStrategy viac ako 25 miliónov dolárov. V súčasnosti má v tejto softvérovej firme podiel viac ako 1 percento.

Aj National Bank of Canada investovala tento rok viac ako 250 000 USD do nákupu akcií spoločnosti MicroStrategy. 

Avšak najpozoruhodnejšou je jednoznačne viac ako 150 miliónová investícia najväčšej správcovskej spoločnosti BlackRock, ktorá navýšila svoj podiel na 6 percent.  BlackRock je s 10 biliónmi dolárov najväčšou správcovskou spoločnosťou na svete, a preto sa očakáva, že sa čoskoro pripoja aj ostatní. 

MicroStrategy v súčasnosti vlastní viac ako 140 000 bitcoinov a odborníci sa domnievajú, že americkí finanční giganti nakupujú akcie MicroStrategy, aby nepriamo k týmto bitcoinom získali prístup. Vsádzajú tak na dlhodobý rast tohto aktíva.

Takmer polovica všetkých krypto aktív je umiestnená v bitcoine. Zakladateľ Michael Saylor sa domnieva, že BTC by mohol v strednodobom horizonte akumulovať až 80 percent kapitálu, ktorý obieha v krypto sektore.

Stratégia legendárneho investora Michaela Saylora vsadiť na bitcoin, tak naberá na obrátkach a jednoznačne všetkým kritikom vypália rybník. 

 ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu