• bitcoinBitcoin$27,163.00

Americké úrady opäť preverujú činnosť spoločnosti Binance. Všetko v súvislosti so sankciami uvalenými na Rusko

Ako informuje agentúra Bloomberg, ministerstvo vnútornej bezpečnosti a kriminálne oddelenie ministerstva spravodlivosti skúmajú aktivity burzy kryptomien Binance. Ide o porušenie sankcií, ktoré Západ uvalil na Rusko v súvislosti s útokom na Ukrajinu.

Činnosť spoločnosti Binance je pod lupou amerických orgánov

Podľa článku, ktorý sa 5. mája objavil na webovej stránke agentúry Bloomberg, spoločnosť Binance vyšetruje odbor národnej bezpečnosti amerického ministerstva spravodlivosti. Prípad sa týka umožnenia Rusom používať kryptomenovú burzu spoločnosti, a tým porušenia sankcií USA.

Akcia v oblasti národnej bezpečnosti prebieha súbežne s vyšetrovaním trestného oddelenia, uviedol spravodajský portál s odvolaním sa na päť anonymných zdrojov. Spoločnosť Binance je v USA predmetom viacerých vyšetrovaní vrátane vyšetrovania ministerstva spravodlivosti v súvislosti s porušovaním pravidiel proti praniu špinavých peňazí (AML).

Burza obmedzila svoje služby pre Rusko po uvalení sankcií na túto krajinu, ku ktorému došlo v apríli 2022. S výnimkou toho, že v praxi tam spoločnosť údajne naďalej pôsobila. Bola tiež obvinená z porušenia predpisov o poznávaní svojich zákazníkov (KYC) a AML.

Podľa agentúry Bloomberg spoločnosť Binance „diskutovala“ s ministerstvom spravodlivosti o sťažnostiach, že porušila aj sankcie voči Iránu.

USA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu