• bitcoinBitcoin$27,767.00

Americký daňový úrad sa chce bližšie pozrieť na investorov do kryptomien

Kriminálna divízia IRS alebo Ministerstvo financií USA sa pripravuje na nárast prípadov s kryptomenami.

IRS sa bližšie pozerá na kryptomeny

Šéf spomínaného oddelenia IRS, Jim Lee podľa agentúry Bloomberg uviedol, že on a jeho spoločníci pripravujú „stovky“prípadov súvisiacich s kryptomenami. Dodal, že za posledné tri roky nastal veľký posun v daňových vyšetrovaniach digitálnych aktív. Predtým sa tieto prípady týkali najmä prania špinavých peňazí. V súčasnosti sú to daňové vyšetrovania, ktoré tvoria takmer polovicu všetkých prípadov. Patria k nim okrem iného transakcie, pri ktorých sa digitálne aktíva konvertujú na fiat menu.

V ďalšej správe, ktorú agentúra zverejnila 3. novembra, IRS uviedol, že v roku 2022 strávilo 2077 špeciálnych agentov takmer 70 % svojho času vyšetrovaním daňových trestných činov, ako sú daňové úniky a iné daňové podvody. Zvyšných 30 % času sa venovali analýze prípadov prania špinavých peňazí a obchodovania s drogami.

Lee tiež povedal, že služby sa pripravujú na vstup do sveta Web3. A tiež dodal, že samotné sledovanie peňažných tokov nie je pre úrady žiadnou novinkou.

„Robíme to už viac ako 100 rokov, sledujeme zločincov v darknet a teraz v metaverse,“ povedal.

Správa uvádza ako príklad prípad s kryptomenami, ktorý sledoval miliardy dolárov v bitcoinoch ukradnutých z Bitfinexu po hackovaní v roku 2016. Úradom sa podarilo zatknúť dvoch ľudí zapojených do zločinu.

Všetko sa stane potom, čo IRS vo svojich správach vytvorí novú kategóriu. Kryptomeny, stablecoiny a NFT zoskupila do novej kategórie „Digitálne aktíva“.

surprised i don't believe you GIF by Saturday Night Live

Úrad chce vedieť, či máte kryptomeny

Ako sa decentralizované technológie stávajú čoraz bežnejšími, regulačné orgány reagujú, čím si vynucujú viac požiadaviek na podávanie správ.

Samotný trh nestojí bokom. Binance napríklad organizuje workshopy pre regulátorov, aby im pomohla lepšie pochopiť digitálne aktíva a fungovanie blockchain. Tieto snahy sa zintenzívnili po tom, čo burza najala prominentného vyšetrovateľa kybernetickej kriminality IRS, aby viedol protizločineckú jednotku.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu