• bitcoinBitcoin$26,564.00

Americký kongres sa zaoberá až 3 návrhmi zákonov regulujúcich trh s kryptomenami

Tento rok boli v USA uvedené do obehu až tri rôzne návrhy zákonov, ktoré splnomocnili komisiu pre obchodovanie s Commodity Futures Trading Commission (CFTC) na reguláciu trhov s kryptomenami.

Zákonodarcovia chcú, aby CFTC bola primárnym regulátorom trhov s kryptomenami

Kongres USA tento rok zatiaľ predstavil tri návrhy zákonov, ktoré by mohli z CFTC urobiť hlavného regulátora trhu s kryptomenami. Kristin Smith, výkonná riaditeľka Blockchain Association, ich uviedla vo štvrtok na CNBC.

„V súčasnosti máme tri rôzne návrhy zákonov, tento týždeň projekt Lummis-Gillibrand a zákon o digitálnych komoditných burzách, vďaka ktorým je CFTC miestom, kam ísť pokiaľ ide o kryptomeny,“ vysvetlila.

K tomu sa pridáva „Zákon o digitálnej ochrane spotrebiteľa“ z roku 2022, ktorý uviedli do obehu americkí senátori Debbie Stabenow, John Boozman, Cory Booker a John Thune.

„Náš zákon poskytne CFTC výlučnú jurisdikciu nad spotovým trhom s digitálnym tovarom, čo nás povedie k väčšej ochrane spotrebiteľa, integrite trhu a inováciám v priestore digitálneho tovaru,“ komentoval senátor Boozman.

bitcoin

V júni Cynthia Lummis a Kristen Gillibrand zaviedli do legislatívneho okruhu „Zákon o zodpovednej finančnej inovácii“,ktorý dáva CFTC moc nad trhmi digitálnych aktív.

Tretím projektom je zákon o digitálnych komoditných burzách, ktorý v apríli predstavili Kongresu Ro Khann, Glenn „GT“ Thompson a Tom Emmer.

„Na podporu americkej inovácie a rastu zamestnanosti v technologickom priemysle musí Kongres zaviesť jasný proces vytvárania a obchodovania s digitálnym tovarom, ktorý uprednostňuje ochranu spotrebiteľa, transparentnosť a zodpovednosť,“ vysvetlil Khann.

Je to veľmi povzbudivé!

„Sme veľmi nadšení, že máme dvojstranných dvojkomorových členov Kongresu ochotných prehodnotiť a vyriešiť tieto problémy regulácie kryptomien,“ opísal projekt Smith.

Smith si všimla, že nad CFTC má jurisdikciu Výbor Senátu USA pre poľnohospodárstvo, výživu a lesníctvo a senátor Stabenow bola predsedom výboru, vyjadrila názor, že to ponúka príležitosť na rozumnú reguláciu trhu. Opísala to ako „neuveriteľne povzbudzujúce“.

zdroj: decrypt.co

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu