• bitcoinBitcoin$26,603.00

Arthur Hayes hovorí, že je pred nami nárast ceny bitcoinu

Spoluzakladateľ BitMEX Arthur Hayes verí, že pokiaľ ide o pokles BTC, to najhoršie je za nami.

Bitcoin už nepadne?

Bývalý generálny riaditeľ sa domnieva, že tri hlavné kohorty predajcov bitcoinov – pôžičkové spoločnosti, ťažiari a špekulanti – už kapitulovali, čo znamená dno cyklu trhu s kryptomenami.

Ako Hayes vysvetlil v blogovom príspevku, centralizovaní veritelia (centralized lenders, CELs) začnú krachovať, keď požičiavajú peniaze ľuďom, ktorí ich nedokážu splatiť. Vkladatelia navyše často očakávajú, že sa im ich aktíva vrátia v krátkom čase, no inštitúcie ich požičiavali na dlhé obdobie. S cieľom splniť požiadavky na kapitál, CELs potom začnú likvidovať kolaterál za krátkodobé pôžičky, ktoré poskytli iným hráčom v tomto odvetví. Tento kolaterál je zvyčajne denominovaný v bitcoinoch alebo ETH, čo znamená, že obe aktíva začínajú zažívať veľký predajný tlak.

Tá spôsobuje prudký pokles ceny bitcoinu v období pred vlnou bankrotov. Three Arrows Capital aj Alameda Research narazili v tomto cykle na problémy, a preto sa obrovské množstvo BTC a ETH obchodovalo na centralizovaných a decentralizovaných burzách.

„Všetko, čo zostalo, sú nelikvidné shitcoiny, súkromné ​​podiely v kryptomenových spoločnostiach a zamknuté predpredajové tokeny,“ napísal Hayes.

„Som rád, že tieto subjekty majú málo alebo žiadne bitcoiny navyše na predaj,“ dodal.

Hayes sa domnieva, že aj bitcoinovým ťažiarom sa minuli BTC na predaj. Tvárou v tvár kombinácii faktorov, ako sú rastúce ceny energií, zvyšujúce sa ťažkosti s ťažbou a klesajúce ceny bitcoinov, boli ťažiari nútení zlikvidovať svoje držby BTC.

Ako je to v prípade centralizovaných poskytovateľov pôžičiek, ťažiari predávajú svoje bitcoiny ešte pred vyhlásením bankrotu. Napríklad Core Scientific oznámila, že po júnovom poklese ceny BTC predala cez 7 000 bitcoinov a v peňaženkách jej zostalo menej ako 2 000 BTC. V nasledujúcich mesiacoch pokračovala v predaji mincí.

Lift Off Moon GIF by Stakin

Bezhotovostní špekulanti

Hayes sa tiež domnieva, že špekulantom došli aj BTC na predaj.

„Čo zostalo, sú obchodníci, ktorí používajú deriváty ako hedge a tí, ktorí využívajú veľmi nízku páku. To nám dáva základ stúpať vyššie,“ dodal.

Očakáva tiež, že Federálny rezervný systém obnoví tlač peňazí a v dôsledku toho „bitcoin a všetky ostatné rizikové aktíva porastú.“

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu