• bitcoinBitcoin$28,513.00

Arthur Hayes napísal článok o nebezpečenstvách CBDC

Arthur Hayes, bývalý generálny riaditeľ platformy na výmenu kryptomien BitMEX, vo svojom najnovšom blogovom príspevku s názvom „Pure Evil“ tvrdí, že banky môžu obmedziť dopad „hororu“ CBDC.

Hayes: Fanúšikovia a banky BTC sú proti „dystopii“ CBDC

Čoraz viac krajín pracuje na CBDC. Čína je na čele v tejto oblasti.

Verím, že apatia väčšiny umožní vládam ľahko vziať našu fyzickú hotovosť a nahradiť ju CBDC, čo povedie k utópii (alebo dystopii) finančného dohľadu.

– vysvetlil Hayes v článku.

Máme však pravdepodobného spojenca, o ktorom si myslím, že obmedzí schopnosť vlády implementovať najefektívnejšiu architektúru CBDC na kontrolu všeobecnej populácie – a tým spojencom sú domáce komerčné banky.

– dodal.

Zavedením CBDC by vláda mohla buď urobiť centrálnu banku jediným „uzlom“ v platobnej sieti, alebo využiť komerčné banky ako uzly v menej radikálnej prestavbe finančného systému. Tieto systémy nazýva Hayes „priamy model“ a „veľkoobchodný model“.

Pre politikov, ktorým ide viac o moc ako o zisk, je to šanca úplne zničiť vplyv bánk príliš veľkých na to, aby skrachovali – a napriek tomu sa to zdá byť politicky neschopné.

– napísal.

Cbdc GIF

CBDC je vyhlásenie vojny

Richard Werner – ekonóm a profesor na De Montfort University – v rozhovore pre Cointelegraph opísal CBDC ako „vyhlásenie vojny“.

Hayes, na druhej strane, identifikoval bitcoin ako bezpečný prístav, ktorý je stále prístupný tým, ktorí sú už proti akejkoľvek forme bezhotovostnej ekonomiky. Podľa jeho názoru sa po masívnej implementácii CBDC stane nákup BTC zložitejším, ak nie nemožným.

„Toto okno nezostane otvorené navždy.“ Prichádzajú kontroly kapitálu a keď sú všetky peniaze digitálne a niektoré transakcie nie sú povolené, možnosť nakupovať bitcoiny rýchlo zmizne, “upozorňuje.

„Ak nemáte ani veľmi malé percento svojho čistého likvidného majetku v BTC, najlepší deň na nákup bitcoinov bol včera,“ poznamenal.

Zaujímavé je, že CEO Binance Changpeng „CZ“ Zhao hovorí, že je tu priestor pre CBDC aj kryptomeny. Digitálne meny krajín nepovažuje za hrozbu pre kryptomeny.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu