• bitcoinBitcoin$27,785.00

Arthur Hayes verí, že centrálne banky zvýšia ocenenie kryptomien a zlata

Arthur Hayes, spoluzakladateľ burzy BitMex, vo štvrtok zverejnil nový príspevok na blogu, v ktorom napísal, že centrálne banky budú nútené „tlačiť peniaze“ kvôli rôznym ekonomickým tlakom.

Arthur Hayes predpovedá budúcnosť

Hayes verí, že tlačenie peňazí spôsobí ešte väčšiu infláciu, čo následne zvýši ceny alternatívnych foriem peňazí, ako sú kryptomeny a zlato. Začal však zdôraznením toho, čo sa dnes deje na dlhovom trhu.

„Najviac zasiahnuté trhy boli trhy so štátnymi dlhopismi, pričom krach dlhopisov bol takmer najhorší vo finančnej histórii ľudstva,“ vysvetlil.

Vyššie uvedené začína mať vážne následky. Minulý mesiac bola Bank of England nútená vrátiť sa ku kvantitatívnemu uvoľňovaniu, aby obmedzila rýchlo rastúce horné sadzby svojich 10 a 30-ročných vládnych dlhopisov, čo takmer viedlo k bankrotu mnohých britských penzijných fondov.

Hayes tvrdil, že ostatné centrálne banky sa nakoniec vydajú rovnakým smerom. Napríklad Európska centrálna banka (ECB) už nakupuje dlhopisy niektorých svojich ekonomicky slabších členských štátov.

EÚ navyše trpí nedostatkom lacnej energie, čo je okrem iného dôsledkom vojny na Ukrajine a všeobecného zanedbávania v tomto sektore. Podľa Hayesa by to mohlo poškodiť ekonomickú produktivitu a pozíciu Nemecka ako exportéra, čo by spôsobilo, že krajiny, s ktorými Nemecko obchoduje, prestanú nakupovať ich produkty za euro, ktoré už voči doláru oslabuje. V takejto situácii „ako každý iný národ vydajú viac dlhopisov na pokrytie fiškálnych transferov“.

V dôsledku toho sa výnos týchto dlhopisov zvýši podobne, ako v Spojenom kráľovstve. EÚ tak rozšíri svoju politiku QE na Nemecko a všetky ostatné trhy v Únii.

Zlato

Kryptomeny a zlato

Z toho všetkého budú profitovať kryptomeny a zlato.

Vzhľadom na to, že trhy so zlatom a kryptomenami sú oveľa menšie ako trhy fiat peňazí, môžu začať neúmerne rásť v reakcii na problémy moderného sveta.

Hayes však dodáva:

„Tento proces nebude okamžitý,“

 

Podľa jeho názoru budú nárasty ťahať sociálnu politiku jednotlivých krajín, ktorých vlády budú chcieť upokojiť verejnú náladu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu