• bitcoinBitcoin$28,473.00

Banka BNY Mellon spúšťa vlastnú službu ukladania kryptomien

BNY Mellon, doteraz najstaršia fungujúca banka v USA, spúšťa kryptomenové služby. Bude uchovávať súkromné ​​kľúče svojich klientov.

BNY Mellon sa otvára kryptomenám

Banka spúšťa platformu digitálnej dôvery na ochranu etherov a bitcoinov svojich klientov. Nový krok robí z najstaršej banky v USA prvou svojho druhu v krajine, ktorá ponúka starostlivosť o digitálne a tradičné aktíva na rovnakej platforme.

Podľa zverejnenia bude banka držať súkromné ​​kľúče pre kryptomenové peňaženky a poskytovať rovnaké účtovné služby, aké ponúka správcom fondov pre iné aktíva, ako sú akcie a dlhopisy.

S Digital Asset Custody pokračujeme v našej ceste inovácií k rastúcemu priestoru digitálnych aktív, pričom využívame poprednú technológiu tohto trhu – blockchain a pracujeme s fintech

– povedal Roman Regelman, generálny riaditeľ pre služby cenných papierov a digitálne technológie v BNY Mellon. .

Najstaršia americká banka

BNY Mellon je banka s tradíciami. Existuje už 238 rokov, má pod dohľadom alebo správou aktíva v hodnote viac ako 43 biliónov dolárov a pôsobí takmer kdekoľvek na svete. Stojí za to dodať, že v roku 2021 vytvoril jednotku digitálnych aktív spoločnosti. To všetko na vývoj riešení pre aktíva založené na blockchainoch. K tomu bola pridaná platforma, ktorá kombinuje digitálne a tradičné ukladanie aktív. Banka dostala súhlas na ukladanie kryptomien od vlády mesta New York.

Nedávna štúdia banky odhalila, že 91 % inštitucionálnych investorov má záujem investovať do produktov, ktoré boli tokenizované, a 41 % z nich má vo svojom investičnom portfóliu kryptomeny.

V marci bola banka vybraná spoločnosťou Circle za správcu stablecoinu USDC.

BNY tiež predtým oznámila partnerstvo s dátovou platformou Chainalysis, ktorá analyzuje, čo sa deje na blockchainoch. To všetko pomáha tradičným finančným inštitúciám sledovať a analyzovať produkty kryptomien, čo umožňuje veľkým spoločnostiam riadiť právne riziká spojené s digitálnymi menami.

Nedávne oznámenie banky je dôležitým krokom v adopcii kryptomien v USA a ďalším signálom, že sa oplatí pomaly sa na tento trh vrátiť.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu