• bitcoinBitcoin$27,793.00

Banky vo Venezuele blokujú účty ľudí, ktorí nakupujú kryptomeny

Banky vo Venezuele si začali prezerať účty zákazníkov, ktorí obchodujú s kryptomenami.

Banky vo Venezuele blokujú účty investorov z trhu s kryptomenami

Podľa blogového príspevku Legalrocks, venezuelskej právnickej firmy v oblasti kryptomien a blockchainu, bolo od konca roka 2021 zaregistrovaných viac ako 75 prípadov účtov, ktoré boli pozastavené alebo sú predmetom vyšetrovania. Všetky boli použité na obchodovanie s digitálnymi aktívami. Samozrejme, takýchto blokád môže byť oveľa viac.

Ana Ojeda, generálna riaditeľka spoločnosti Legalrocks, tvrdí, že používanie týchto účtov vo vyššie uvedenom procese by sa nemalo považovať za platný dôvod na ich zákaz. Vysvetľuje, že dôvodom môže byť len dôkaz, že finančné prostriedky použité pri týchto transakciách súvisia s nelegálnou činnosťou.

Transakcie prechádzajúce cez burzy s kryptomenami, ktoré nie sú autorizované Sunacripom, národným strážcom kryptoaktív, môžu byť tiež finančnými orgánmi považované za podozrivé a vyžadujú si vyšetrovanie.

Láska k stablecoinom

Ojeda tiež dodáva, že adopcia stablecoinov sa vo Venezuele zvýšila. Dôvodom je ekonomická kríza a vysoká inflácia. Venezuelčania používajú stablecoiny ako uchovávateľ hodnoty, kupujú ich, keď dostanú fiat menu ako platbu za svoju prácu, a potom ich konvertujú späť na fiat menu, aby si kúpili tovar a zaplatili za služby.

Podľa správy, ktorú v júli predstavila Organizácia Spojených národov, patrí Venezuele tretie miesto medzi krajinami s najvyššou mierou adopcie kryptomien.

Podľa Ojedy „Venezuela vedie región už niekoľko rokov ako krajina, ktorá najviac využíva kryptomeny na zabezpečenie proti inflácii a strate úspor.“

P2P trhy založené na stablecoinoch sa stali vo Venezuele tak populárne, že niektorí analytici veria, že by mohli hrať dôležitú úlohu v dynamike výmenného kurzu USD/Bolivar. V novembri, keď bolivar klesol o 40 % voči americkému doláru, uviedol ekonóm Asdrubal Oliveros ako možnú príčinu súhru trhu s kryptomenami a ekonomiky. Okrem toho poukázal na kolaps FTX a strach investorov držať prostriedky na centralizovaných burzách.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu