• bitcoinBitcoin$28,409.00

Biely dom predstavil akčný plán na reguláciu trhu s kryptomenami

Biely dom vydal 27. januára vyhlásenie, v ktorom administratíva prezidenta USA Joea Bidena poskytla akčný plán na zmiernenie rizík spojených s kryptomenami. Veľká časť dokumentu bola adresovaná Kongresu USA s legislatívnymi usmerneniami.

Biely dom, kryptomeny a regulácie

Autori vyhlásenia napísali:

„Minulý rok sme strávili identifikáciou rizík spojených s kryptomenami a opatreniami, ktoré treba prijať na ich zmiernenie, pričom sme využili právomoci zverené výkonnej moci.“

Prvým prvkom plánu Bieleho domu je „vôbec prvý“ komplexný rámec administratívy pre rozvoj trhu s digitálnymi aktívami, ktorý bol zverejnený v septembri. Tento dokument vychádza zo správ zadaných na základe prezidentského príkazu, ktorých cieľom je zabezpečiť zodpovedný rozvoj odvetvia blockchainu.

Po druhé, výkonné orgány presadzujú dodržiavanie predpisov a vydávajú nové usmernenia. Podľa vyhlásenia pripravujú programy na zvyšovanie povedomia verejnosti, „aby pomohli spotrebiteľom pochopiť riziká spojené s nákupom kryptomien. V tejto súvislosti osobitne spomínajú regulačné orgány z bankového trhu.

Vyhlásenie obsahuje zoznam opatrení, ktoré by mal Kongres prijať

Biely dom pripravil pre zákonodarcov rozsiahly zoznam úloh. Jeho odporúčania zahŕňajú: rozšírenie právomocí regulačných orgánov, sprísnenie požiadaviek na zverejňovanie informácií, zvýšenie sankcií za nesprávne konanie, zvýšenie finančných prostriedkov na presadzovanie práva a dodržiavanie odporúčaní správy Rady pre dohľad nad finančnou stabilitou.

Kryptomeny

Autori tiež využili príležitosť naznačiť, ktoré činnosti nie sú vítané:

„Regulácie by nemali dať zelenú hlavným inštitúciám, ako sú napríklad dôchodkové fondy, aby výrazne vstúpili na trhy s kryptomenami.“

Obmedzenie takýchto aktivít by zabránilo „turbulenciám“ na trhoch s kryptomenami, aby sa rozšírili do celého finančného systému, poznamenali.

Čo robiť s kryptomenami?

Diskusia o tom, ako regulovať trh s kryptomenami v USA, prebieha už niekoľko rokov. Už počas poslednej prezidentskej kampane na nedostatok jasných predpisov upozornil okrem iných aj Andrew Yang, ktorý sa uchádzal o prezidentskú nomináciu Demokratickej strany.

Až po prezidentských voľbách, ktoré vyhral Joe Biden, úrady zintenzívnili svoje úsilie v tejto oblasti.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu