• bitcoinBitcoin$26,555.00

Bill Ackman verí, že trh s kryptomenami prežije súčasnú krízu, no potrebuje reguláciu

Americký investor, miliardár a manažér hedžových fondov Bill Ackman zopakoval, že verí v rozvoj trhu s kryptomenami.

Bill Ackman: Kryptomeny tu s nami zostanú

V nedávnej sérii tweetov zakladateľ a generálny riaditeľ Pershing Square Capital Bill Ackman tvrdil, že Helium je jedným z „projektov kryptomien, ktoré ho zaujímajú“.

Ide o sieť na báze blockchainu pre IoT zariadenia, ktorá využíva uzly ako hotspoty na pripojenie bezdrôtových zariadení k sieti.

Ackman zdôraznil, že cenu tokenu projektu – HNT, určuje ponuka a dopyt. Ťažiari kupujú hotspoty a rozmiestňujú ich po celom svete, aby získali tieto tokeny, zatiaľ čo používatelia si ich kupujú, aby mohli používať sieť.

Poukázal na to, že HNT má „konečne obmedzenú ponuku“ a povedal, že v budúcnosti môže mať veľkú „vnútornú hodnotu“.

Dodajme však, že kurz HNT klesá. Jeho cena sa pohybovala okolo 2,15 USD (v čase písania tohto článku). Ide o 96% pokles v porovnaní s rekordným maximom v grafe – nad 55 USD (to je kurz z novembra minulého roka).

Kryptomeny

Ako Ackman zmenil názor

Ackman priznal, že v minulosti nebol zástancom kryptomien. Opísal to ako „modernú verziu tulipánovej mánie“. Po analýze trhu však zmenil svoju pozíciu a dokonca investoval časť svojho majetku do digitálnych aktív.

Jeho celková expozícia v kryptomenových projektoch však predstavuje len 2 % hodnoty všetkých jeho aktív. Ako sám hovorí, investuje, pretože chce poznať špecifiká tohto odvetvia.

Dodal, že „kryptomeny zostanú s nami.“ Dospel však k záveru, že budú skutočne prekvitať, keď globálni regulátori zavedú komplexné nariadenia a odstránia z trhu zločincov, ktorí využívajú túto triedu aktív na nelegálne aktivity.

Rada pre starostu New Yorku

Nový starosta New Yorku, Eric Adams, nastúpil do úradu minulý rok a označil sa za verného zástancu bitcoinu. Dokonca dostal svoju prvú výplatu v BTC a sľúbil, že premení región na globálne centrum kryptomien.

Ackman privítal tieto plány a vyzval Adamsa, aby odstránil prekážky v sektore.

„Odstráňme bariéry, vytvárajme príležitosti pre rast a inovácie a pomôžme nášmu štátu a mestu,“ povedal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu