• bitcoinBitcoin$27,204.00

Bill Gates predpovedá koniec vyhľadávačov Google a Amazon v súvislosti s rozvojom umelej inteligencie

Počas pondelkovej konferencie Goldman Sachs a SV Angels v San Franciscu vystúpil Bill Gates s prejavom na tému umelej inteligencie. Podľa zakladateľa spoločnosti Microsoft sa umelá inteligencia vyvíja takým závratným tempom, že by čoskoro mohla radikálne zmeniť spôsob, akým používatelia používajú web.

Gates tvrdí, že ten, kto vyhrá preteky v oblasti umelej inteligencie, prinesie osobného digitálneho asistenta. Takýto asistent bude na príkaz používateľa prehľadávať web a nakupovať. Práve z tohto dôvodu sú podľa Gatesa dni spoločností Google a Amazon spočítané.

Zmení umelá inteligencia skutočne spôsob, akým vyhľadávame informácie na internete?

Podľa Billa Gatesa vývoj umelej inteligencie smeruje k tomu, že na trhu bude inteligentný asistent. Pravdepodobne bude založený na AGI (super umelá inteligencia). Takýto asistent AI má pomáhať v každodennom živote. Vďaka nemu používateľ nebude musieť hľadať na Googli tovar, ktorý chce kúpiť, a ísť na Amazon, aby uskutočnil transakciu. O to všetko sa jednoducho postará asistent. Gates predpovedá, že vyhľadávače a platformy ako Amazon a Google už nebudú potrebné. Používatelia webu ich už nikdy nebudú musieť používať.

Treba priznať, že generatívna umelá inteligencia už teraz mení prístup k vyhľadávaniu, najmä v prípade ChatGPT4, ktorý je zapojený do siete. Napriek tomu návyky ľudí na googlovanie a tradičné nakupovanie cez internet za niekoľko rokov určite nezmiznú. Bill Gates poukazuje na to, že takýto super asistent s umelou inteligenciou je v tejto chvíli perspektívou budúceho desaťročia. Dovtedy budú prebiehať preteky medzi jednotlivými spoločnosťami a korporáciami o najlepšiu umelú inteligenciu.

Umelá inteligencia

Prežijú Google a Microsoft preteky o umelú inteligenciu?

Ešte prednedávnom sa zdalo, že veľká technika ovládla technologický trh a nič sa na tom nemôže zmeniť. Veľmi jasne to povedal Sam Altman počas stretnutia so študentmi na Varšavskej univerzite 23. mája. Investorom odporučil, aby nekonkurovali spoločnosti Google v oblasti umelej inteligencie, pretože, ako je známe, Alphabet (holdingová spoločnosť založená spoločnosťou Google) je už takmer dve desaťročia monopolom.

Ukázalo sa však, že Dávid má proti Goliášovi šancu bojovať, čo dokonale dokazuje fenomén a popularita ChatGPT. Bill Gates zhodnotil, že o víťazstvo v pretekoch o najlepšiu umelú inteligenciu by mohol zabojovať technologický gigant aj startup. Šanca na takýto scenár je podľa neho 50/50. Tvorca systému Windows zároveň priznal, že by bol nesmierne sklamaný, ak by Microsoft nebol medzi víťazmi.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu