• bitcoinBitcoin$26,559.00

Spoločnosť Binance oznámila svoj program boja proti podvodom

Burza Binance začína spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní. Cieľ? Zorganizovať kampaň proti podvodníkom a bojovať proti „znepokojujúcemu rastúcemu trendu“ podvodov súvisiacich s kryptomenami.

Binance ide do vojny proti podvodom

Kryptoburza Binance v piatok oznámila, že spúšťa kampaň na boj proti podvodom v súvislosti s kryptomenami. Robí tak v spolupráci s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Binance konštatuje „znepokojujúci rastúci trend“ týkajúci sa tradičných podvodov, ako aj podvodov súvisiacich s kryptomenami, a preto sa „zapája do diskusií s orgánmi činnými v trestnom konaní na celom svete o tom, ako bojovať proti takýmto trestným činom a predchádzať im“.

Kampaň bola spustená v Hongkongu, kde spoločnosť Binance „spolupracovala s miestnou políciou“.

Na čom majú burzy a služby stavať? Ako ukazuje príklad z Hongkongu, ide o vzdelávanie investorov a vysvetľovanie im, ako sa ich zločinci snažia oklamať.

Projekt sa údajne zatiaľ ukazuje ako úspešný.

Úrad pre kybernetickú bezpečnosť a technologickú kriminalitu (CSTCB) hongkonskej polície informoval, že mestské služby kladú dôraz na „účinnú prevenciu kriminality“.

„Preto sme spojili sily s rôznymi zainteresovanými stranami vrátane spoločnosti Binance, aby sme používateľom poskytli kľúčové rady týkajúce sa prevencie kriminality,“ dodáva sa v oznámení.

Binance

Spoločnosť Binance vysvetlila, že sa teraz „snaží spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní v iných regiónoch“ sveta a zároveň propaguje svoje ďalšie iniciatívy proti podvodom:

„Spoločná kampaň proti podvodníkom dopĺňa naše existujúce iniciatívy proti kriminalite a prevencii kriminality na celom svete.“

Medzi existujúce iniciatívy burzy v oblasti boja proti podvodom patrí všeobecná operačná spolupráca s orgánmi činnými v trestnom konaní a globálny program odbornej prípravy orgánov činných v trestnom konaní, ktorý bol oznámený minulý rok.

Trh s kryptomenami víťazí nad podvodníkmi

Spoločnosť Chainalysis, ktorá sa zaoberá analýzou blockchainových údajov, minulý týždeň zverejnila správu, v ktorej sa uvádza, že príjmy z podvodov s kryptomenami v roku 2022 klesnú o 46 %.

Zároveň sa čoraz nebezpečnejším stáva podvod s takzvanou „porážkou ošípaných“, o ktorom sme písali tu. Pred týmto podvodom varovala okrem iných aj FBI.

Globálna organizácia proti podvodom so sídlom v Singapure je nezisková organizácia, ktorej pracovníci 24 hodín denne pomáhajú týmto obetiam. Pred týmto typom investičného podvodu varovala aj burza kryptomien Coinbase.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu