• bitcoinBitcoin$26,577.00

Spoločnosť Binance sa snažila zamestnať Garyho Genslera

Denník Wall Street Journal (WSJ) získal prístup k dôvernej komunikácii zamestnancov spoločností Binance a Binance US. Z nej vyplýva, že firmy mali v pláne zamestnať Garyho Genslera.

Ako sa vysporiadať s regulačnými orgánmi? Najmite Genslera!

Zo správy sa dozvedáme, že odborníci v oboch spoločnostiach zvažovali, ako sa najlepšie vysporiadať s regulačným dohľadom. Jedným z nápadov bolo zamestnať súčasného predsedu SEC Garyho Genslera, ktorý vtedy ešte pôsobil ako lektor na MIT. To všetko sa odohralo v roku 2018.

Gensler mohol byť pre spoločnosť Binance zaujímavou akvizíciou, keďže počas funkčného obdobia Baracka Obamu viedol Komisiu pre obchodovanie s komoditnými futures. Už len táto položka v jeho životopise by mohla znamenať jeho návrat do siení Washingtonu po víťazstve demokratov v prezidentských voľbách. Ako bývalý zamestnanec burzy kryptomien by mohol trhu poskytnúť zaujímavé legislatívne riešenia. Aspoň teoreticky, keďže by pravdepodobne musel implementovať aj politiku Demokratickej strany, ktorá je výsledkom tlaku mnohých lobistov.

Gensler nakoniec ponuku odmietol a dnes sa čoraz viac javí ako nemesis trhu s kryptomenami.

Binance US

Spomínaná spoločnosť Binance US bola založená krátko po Binance. Ako už názov spoločnosti napovedá, mala to byť spoločnosť, ktorá by pôsobila na americkom trhu. Inými slovami, mala to byť americká odnož spoločnosti Binance.

Novinári WSJ však naznačujú, že rozdelenie nebolo na začiatku až také jasné. Poukazujú napríklad na to, že softvér Binance US udržiaval tím Binance.

Následné správy, ku ktorým sa médiá dostali, naznačujú, že aspoň časť rozpočtu Binance US bola pod dohľadom Binance – rovnako ako niektoré oblasti riadenia procesov. Dokazujú to žiadosti o týždenné správy o plnení povinností.

Ide o mediálny útok na spoločnosť Binance?

Toto je ďalší článok v amerických médiách, v ktorom sa útočí na spoločnosť Binance.

Forbes nedávno obvinil burzu z nezákonného prevodu približne 2 miliárd USD svojich zákazníkov.

Na okraj: Senátori Elizabeth Warrenová, Chris Van Hollen a Roger Marshall poslali list spoločnostiam Binance a Binance US, v ktorom obe kryptomenové burzy vyzvali, aby im odovzdali určité dokumenty týkajúce sa ich činnosti. Písali sme o tom tu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu