• bitcoinBitcoin$28,418.00

Binance však nechce kupovať FTX

FTX sága pokračuje. Ak ešte včera niekto dúfal, že burzu ovládne Binance, dnes máme pre neho zlú správu. To sa nestane, pretože sa ukazuje, že FTX má oveľa väčšie problémy, ako sa doteraz predpokladalo.

Binance nebude kupovať FTX

Ešte včera veľa užívateľov dúfalo, že Binance prevezme FTX. Teraz sa ukazuje, že sa tak nestane.

8. novembra CZ, generálny riaditeľ Binance, napísal:

Dnes popoludní nás FTX požiadal o pomoc. Nastala výrazná kríza likvidity. Aby sme ochránili našich používateľov, podpísali sme nezáväzné vyhlásenie o úmysle s úmyslom plne prevziať FTX a pomôcť prekonať krízu likvidity.

Teraz však jeho firma od tohto nápadu ustupuje. Prečo?

Zistilo sa, že FTX nesprávne nakladá s finančnými prostriedkami svojich používateľov. Ako by to nestačilo, hovorí Bloomberg, burzou sa už zaoberajú predstavitelia Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Skúmajú, čo sa stalo na platforme s finančnými prostriedkami zákazníkov, ako aj vzťah FTX s Alameda Research. Ide o hedžový fond, ktorý vedie Sam Bankman-Fried, ten istý obchodník, ktorý spravuje FTX.

Crypto Cryptocurrency GIF by Binance

Binance teda uviedla, že problémy burzy sú teraz mimo „kontroly a schopnosti pomôci“, ktorú chcela ponúknuť.

 

Offline režim

Tým sa však zlé správy stále nekončia. Krátko nato bola webová stránka FTX pozastavená. Vrátila sa asi po dvoch hodinách, no so správou, ktorá sa ukáže byť pre firmu klincom do rakvy. Bolo hlásené, že „FTX momentálne nemôže spracovať výbery. Dôrazne neodporúčame vkladať finančné prostriedky na našu platformu “. Inými slovami, akciový trh je insolventný.

Hovorí sa, že Sam Bankman-Fried sa snaží zachrániť situáciu a vybaviť niekoľko miliárd dolárov za momentálne zablokované výbery. Podarí sa mu to? Vzhľadom na to, koľko povestných mŕtvych tiel by sa ešte mohlo skrývať v skrini jeho firmy, skôr o tom pochybujeme.

O vývoji situácie vás budeme priebežne informovať.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu