• bitcoinBitcoin$27,793.00

Binance vytvára fond, ktorý má pomôcť obnoviť trh po kolapse FTX

Vraciame sa k téme pádu FTX. Ukazuje sa, že Binance v tejto veci nepovedala posledné slovo. Spoločnosť plánuje vytvoriť fond, ktorý pomôže odvetviu kryptomien zotaviť sa z nedávnych problémov.


Problémy s FTX

Situácia s FTX sa nezlepšuje, ako sme písali v uplynulých dňoch, burza už začala svoje konkurzné konanie, o ktorom si môžete prečítať tu.

Približne v rovnakom čase sa ukázalo, že platforma sa stala terčom hackerského útoku. Výsledkom bolo, že z jej digitálnych peňaženiek bolo vyplatených viac ako 600 miliónov USD v rôznych tokenoch.

FTX bol napadnutý. Aplikácie FTX sú malvér. Odstráňte ich. Nechoďte na webovú stránku FTX, pretože môže nainštalovať trójske kone

– napísal správca účtu v chate FTX Support Telegram.

Viac si o tom môžete prečítať tu.

Bývalý generálny riaditeľ FTX Sam Bankman-Fried, spoluzakladateľ Gary Wang a technický riaditeľ Nishad Singh sú v súčasnosti na Bahamách, ale sú „pod dohľadom“ úradov. Všetci traja zrejme plánovali útek do Dubaja.

Crypto Cryptocurrency GIF by Bep40coin

Binance chce zachrániť trh

Binance plánovala kúpiť FTX. Keď sa ukázalo, že americké služby majú o túto burzu záujem, od nápadu sa upustili.

CZ, generálny riaditeľ Binance, oznámil, že on a jeho spoločníci chcú vytvoriť fond zameraný na pomoc projektom, ktoré majú silné základy, no v posledných udalostiach ich zasiahla „kríza likvidity“.

Aby sa znížili ďalšie kaskádové negatívne účinky FTX, Binance zriaďuje fond na obnovu odvetvia, aby pomohol projektom, ktoré sú silné, ale prechádzajú krízou likvidity. Bližšie informácie poskytneme čoskoro. Medzitým kontaktujte Binance Labs, ak si myslíte, že máte podobný nárok.

– napísal CZ.

CZ však zdôraznil, že nešlo o pomoc FTX. Jeden z twitteristov sa ho na to opýtal. Generálny riaditeľ Binance mu vysvetlil, že fond „klamárom“ nepomôže.

Otázkou však je, či ide o snahu Binance prevziať z trhu viac spoločností. Odpoveď sa dozvieme, keď budú zverejnené podrobnosti o fungovaní fondu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu