• bitcoinBitcoin$27,163.00

Binance zavedie sieť Lightning Network

Burza Binance sa rozhodla urobiť kľúčový krok, pokiaľ ide o prevody BTC. Platforma oznámila, že pracuje na implementácii výberov prostredníctvom Lightning Network, siete druhej vrstvy Bitcoinu.

Binance siaha po LN

Spoločnosť Binance 8. mája zverejnila na Twitteri príspevok, v ktorom oznámila, že jej tím pracuje na implementácii riešenia prevodu Bitcoinov z jej platformy. Stalo sa tak po včerajších problémoch týkajúcich sa výberov prvej kryptomeny, keď ich burza musela na dve hodiny zastaviť s odvolaním sa na zvýšený počet čakajúcich prevodov a zvýšený poplatok za plyn.

Ako vysvetlila, nestihla spracovať množstvo transakcií, ktoré v tom čase čakali vo fronte. Okrem toho burza v nedeľu informovala, že problém čakajúcich výberov čiastočne vyriešila zvýšením transakčných poplatkov, aby ich ťažobné pooly mohli schváliť.

Nakoniec bolo oznámené, že vývojári platformy pracujú na implementácii Lightning Network, siete druhej vrstvy Bitcoinu na rýchlejší a nákladovo efektívnejší prevod finančných prostriedkov.

„Aby sme zabránili podobným situáciám v budúcnosti, naše poplatky boli zodpovedajúcim spôsobom upravené. Aktivitu na reťazci budeme naďalej monitorovať a v prípade potreby zodpovedajúcim spôsobom upravovať,“ píše sa v zverejnenom vyhlásení.

Nie je to prvýkrát, čo bola najväčšia svetová platforma na obchodovanie s kryptomenami nútená zastaviť výbery a vklady digitálnych aktív z dôvodu technických problémov. V decembri 2022 musela burza oznámiť pozastavenie výberov stablecoinov USDC, pretože vykonávala výmenu týchto tokenov. Generálny riaditeľ Binance Changpeng Zhao vtedy obvinil tradičné banky z problémov s predĺženou výmenou kryptomien od spoločnosti Circle.

Bitcoin

Sieťové poplatky Bitcoinu prudko vzrástli

Transakčné poplatky v sieti najstaršej kryptomeny v posledných mesiacoch výrazne poskočili. V súčasnosti sú na úrovni 10 dolárov, no ešte pred niekoľkými hodinami sa im podarilo vystúpiť až na 26 dolárov. Na blockchaine údajne čaká približne 424 000 nepotvrdených transakcií, ktoré čakajú na odpoveď od ťažiarov.

Niektorým ľuďom sa 10 dolárov nemusí zdať ako veľmi vysoká cena za prevod finančných prostriedkov v sieti BTC, avšak ešte pred niekoľkými mesiacmi sa poplatky za transakcie uskutočnené prostredníctvom tohto blockchainu pohybovali okolo jedného dolára. Changpeng Zhao uviedol, že je to jeden zo znakov nového rozmachu.

Ďalším z dôvodov zvýšenia poplatkov je vysoký dopyt tejto siete po blockchainovom priestore, ktorý je zahltený tokenmi BRC-20, ktoré sa pred časom objavili na Bitcoine vďaka spusteniu protokolu Ordinals.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu