• bitcoinBitcoin$27,187.00

Bitcoin by mohol do konca roka 2023 dosiahnuť 45 000 USD

Colin Wu, čínsky novinár a bloger zaoberajúci sa kryptomenami, zdieľal názory Markusa Thielena na výmenný kurz Bitcoinu.

Tento vedúci výskumný pracovník spoločnosti Matrixport, ktorá poskytuje komplexné finančné služby v oblasti kryptomien, sa domnieva, že dosiahnutie úrovne 45 000 USD do konca roka sa teraz zdá byť pre Bitcoin „úplne dosiahnuteľné“.

Podľa príspevku Markusa Thielena na sieti LinkedIn je súčasná pozícia výmenného kurzu BTC „presne tam, kde by mala byť“.

Tento predpoklad vyslovil na základe „plánu CPI/FOMC“ navrhnutého začiatkom februára.

Thielen teraz očakáva, že „trajektória rastu k 45 000 USD bude tento rok pokračovať“ a tvrdí, že nákup BTC za „rozumnú cenu“ 27 000 – 27 500 USD je príležitosťou.

Uviedol, že vzhľadom na to, že 10-ročné americké dlhopisy sa v súčasnosti obchodujú pod úrovňou 3,5 %, predpokladá, že inflácia výrazne podporí rizikové aktíva vrátane Bitcoinu.

Bitcoin sa vrátil nad úroveň 29 000 USD. V čase písania tohto článku osciluje okolo úrovne 29 400 USD.

Bitcoin v Argentíne dosiahol ATH

Bitcoinu chýba viac ako 100 % k dosiahnutiu cenového rekordu voči doláru a euru. V Argentíne je však situácia úplne iná. Kurz Bitcoinu voči argentínskemu pesu (ARS) dosiahol nový historický rekord na úrovni 6,59 milióna ARS. Prečo?

Argentína od roku 2018 zápasí s extrémnou infláciou. V priebehu niekoľkých rokov stratilo argentínske peso voči doláru až 99 % svojej hodnoty. Ani v súčasnosti sa nezdá, že by sa tento voľný pád mal skončiť. Na čiernom trhu sa doláre kupujú po 460 ARS za dolár. Oficiálny kurz je však 220 ARS.

Rezervy argentínskej centrálnej banky sa tiež začínajú vyčerpávať. Od roku 2019 sa znížili na polovicu. Neočakáva sa preto, že by sa znehodnocovanie pesa v dohľadnom čase zastavilo.

Argentínčania vo všeobecnosti hľadajú útočisko v amerických dolároch. Dopyt po nich je taký vysoký, že sú tiež čoraz vzácnejšie. Ako sme už spomenuli, na čiernom trhu ich možno vymeniť za dvojnásobok ich oficiálnej hodnoty.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu