• bitcoinBitcoin$26,611.00

Bitcoin čaká zaujímavý týždeň. Prečo?

Minulý týždeň trhom otriaslo niekoľko žalôb a závažných obvinení zo strany americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) voči tomuto odvetviu. V dôsledku toho ceny hlavných altcoinov prudko klesli. Tento týždeň by mal byť veľkolepý z iného dôvodu: a to z makroekonomického kalendára, ktorý je plný dôležitých udalostí.

Úrokové sadzby v USA

Najdôležitejšou udalosťou tohto týždňa bude nepochybne rozhodnutie amerického Federálneho rezervného systému o úrokových sadzbách, ktoré je naplánované na stredu 14. júna. Očakáva sa, že Federálny rezervný systém stlačí tlačidlo „pauza“ po tom, čo v priebehu 14 až 15 mesiacov zvýšil úrokové sadzby prakticky z nuly na súčasných päť percent.

Okrem toho sa tento týždeň dozvieme nové údaje o inflácii zo Spojených štátov. Aj to je pre trh mimoriadne dôležité, keďže prudko rastúca inflácia bola nakoniec dôvodom, prečo Federálny rezervný systém zvýšil úrokové sadzby.

Dočkáme sa aj nových informácií o prípade medzi spoločnosťou Ripple a SEC. Komisia má ďalej odpovedať na žiadosť spoločnosti Coinbase.

Okrem Federálneho rezervného systému musí o úrokových sadzbách pre eurozónu rozhodnúť aj Európska centrálna banka. Očakáva sa, že ich zvýši o 0,25 % zo súčasných 3,75 % na 4,00 %.

FED

Čaká nás volatilný týždeň?

V tomto ohľade môžeme očakávať ďalší volatilný týždeň. Najmä preto, že v posledných mesiacoch došlo k mnohým neočakávaným udalostiam. Hlavnou udalosťou pre finančné trhy však bude rozhodnutie Fed-u o úrokových sadzbách.

Deň po rozhodnutí o úrokových sadzbách poskytne údaje o americkom trhu práce aj počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA. Minulý týždeň počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti klesol výrazne nad očakávania (261 000 oproti 235 000).

Ak sa tento týždeň dočkáme ďalšieho negatívneho prekvapenia, bude to znamenať, že ekonomika pomaly, ale neodvratne smeruje k recesii. Ak do nej spadneme, uvidíme, či to bude pre bitcoin z krátkodobého hľadiska dobré.

Ľudia totiž na začiatku recesie zvyčajne utekajú k relatívne bezpečným americkým dolárom. Môžu nimi totiž platiť účty, čo zatiaľ nie je možné v prípade akcií alebo napríklad bitcoinu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu