• bitcoinBitcoin$26,554.00

Bitcoin City získalo ocenenie v súťaži LOOP Design Awards

Porota súťaže LOOP Design Awards ocenila dizajn inovatívneho Bitcoin City za jeho architektúru. Za touto iniciatívou stojí prezident Nayib Bukele.

Bitcoin City, Bukeleho mesto snov, získalo ocenenie

Projekt Bitcoin City bol vybraný z niekoľkých stoviek návrhov. Porota ocenila jeho architektúru a inovatívny štýl. Pozornosť vzbudila aj celková vízia mexického architekta Fernanda Romera, ktorý navrhol mesto snov salvádorského prezidenta.

Pripomeňme, že Bitcoin City ešte neexistuje. Bude postavené na juhovýchode Salvádoru, v blízkosti dvoch najväčších sopiek v krajine, Conchagua a Tecapa. Romerov tím tvrdí, že budúca metropola bude „efektívna a udržateľná“ a bude využívať geotermálnu energiu zo sopiek.

Zaujímavé však je, že ako svoju menu bude používať bitcoin, čo by mohlo obyvateľom priniesť určité výhody.

Nový verejný priestor bude vyvrcholením desaťročí výskumu toho, čo ľudia potrebujú, aby sa im dobre žilo v antiinflačnom hospodárstve.

– načrtol svoju víziu pre architekta.

Romero navrhol mestskú oblasť v tvare kruhu, ktorý predstavuje logo bitcoinu (z vtáčej perspektívy).

Salvádorský prezident Nayib Bukele predstavil návrh mesta v roku 2021. Miestna vláda plánovala na výstavbu získať až 1 miliardu USD. Realizácia bola pôvodne naplánovaná na rok 2032. Je otázne, či sa tento termín podarí dodržať. V skutočnosti nie je jasné, či sa mesto vôbec postaví.

Napriek nepriazni osudu sa Bukele nevzdáva a v máji minulého roka vrhol na projekt viac svetla. Ukázal, ako bude mesto vyzerať pri pohľade z oblohy a tiež predstavil návrh jeho moderného letiska.

Ďalšie iniciatívy Bukeleho

Bitcoin City nie je jediným bitcoinovým projektom v Salvadore. Krajina napríklad vybudovala obrovskú veterinárnu nemocnicu s názvom Chivo Pets, kde sa za ošetrenie platí v BTC. Okrem toho vláda financovala vzdelávacie centrum, ktoré poskytuje „bezplatné a dostupné vzdelávacie príležitosti“ pre Salvádorčanov.

Vláda tiež začala zhromažďovať bitcoiny a dnes má v kryptomene približne 54 miliónov dolárov. Táto suma však už môže byť vyššia, keďže Bukele v novembri oznámil, že vláda bude nakupovať 1 BTC denne.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu