• bitcoinBitcoin$26,960.00

Bitcoin dosiahol najnižšiu úroveň ziskovosti pre dlhodobých hodlerov za 4 roky

Ziskovosť bitcoinov pre LTH (Long Term Hodlers) bola na najnižšej úrovni za takmer 4 roky. Naposledy to bolo na tejto úrovni počas vrcholu medvedieho trhu v roku 2018.

Dlhodobí hodleri BTC v strate

Podľa najnovšej správy analytickej spoločnosti Glassnode dlhodobá ziskovosť hodlerov prvej kryptomeny klesla na úroveň naposledy pozorovanú v decembri 2018. Zo správy sa dozvedáme, že BTC obchodníci predávajú svoje aktíva s priemernou stratou 42 %. LTH sa zbavuje svojich bitcoinov s priemernou nákladovou základňou 32 000 USD.

Súčasný pokles trhu, ktorý je sprevádzaný klesajúcou ziskovosťou, ovplyvnilo viacero makroekonomických faktorov. Trh BTC je stále v silnej korelácii s akciovým trhom, najmä technologickými akciami. Tie však majú ešte väčší klesajúci trend ako kryptomeny. Zníženie hodnoty ich aktív viedlo investorov a dlhodobých držiteľov k prechodu na krátkodobú ziskovosť a zameraniu sa na menej rizikové aktíva.

Podobný jav bolo možné pozorovať pred pár mesiacmi pri predaji aktív BTC minermi. Vzhľadom na skokové ceny energie potrebnej na chod ich strojov a zvyšujúcu sa náročnosť ťažby marže minerov výrazne klesli. To v konečnom dôsledku malo za následok, že táto skupina sa musela uspokojiť s krátkodobými ziskami.

Bilancia ťažby bitcoinov utrpela veľký odliv poklesom ceny z miestneho maxima 24 500. Aj keď úroveň odlevu financií od minerov sa pohybovala od 3 tis BTC až 8 000 BTC, trhové údaje naznačujú, že keby prvá kryptomena klesla na 18 000 dolárov, mohlo by to dokonca viesť k mesačnému odlivu 8 000 BTC.

Bitcoin dosiahol najnižšiu úroveň ziskovosti pre dlhodobých hodlerov za 4 roky

Aká je dnes situácia s BTC?

Bitcoin, najväčšia kryptomena, sa nedávno pohyboval medzi hranicou 19 000 – 20 t000 USD. BTC už dlhšiu dobu bojuje o prekonanie odporu 20 tis. USD napriek viacnásobným prelomom nad touto úrovňou v septembri.

Dnes musíte za jeden bitcoin zaplatiť 19 488 dolárov. Nie je to veľa, len o 0,5 % viac ako včera, ale už o 2,92 % viac ako pred týždňom. Bitcoin sa momentálne obchoduje so 70% zľavou v porovnaní s jeho ATH, ktorý bol vlani v novembri 68 789 dolárov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu