• bitcoinBitcoin$26,590.00

Bitcoin má podporu korporátov a aj preto jeho hodnota za dva týždne narástla o 25 percent.

BlackRock môže sprístupniť bitcoin pre 15 biliónový trh.

Minulú stredu hodnota BTC prerazila úroveň 30 000 USD a dodnes sa drží nad touto psychologickou hranicou. Za posledné dva týždne sa hodnota bitcoinu zvýšila približne o 25 percent. 

Bitcoinovú rallye na začiatku júna podporilo aj spustenie burzy EDX Market, ktorá je spoločným projektom Citadel, Fidelity a Charles Schwab. Platforma bude slúžiť ako bitcoinová vstupná brána pre veľké finančné inštitúcie a banky. 

BlackRock môže otvoriť 15 biliónový trh

Záujem inštitucionálnych investorov o bitcoin sa zvýšil po žiadosti spoločnosti BlackRock o spustenie nového bitcoinového ETF. 

Pripomeňme si, že BlackRock je najväčšia správcovská spoločnosť na svete a mohla by tak sprístupniť bitcoin pre 15 biliónový trh. 

Investori predpokladajú, že finančný gigant má dostatočne silný vplyv na americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC), aby vedel posúdiť, či jeho žiadosť bude prijatá pozitívne. 

Aj preto dávajú trhy vysokú pravdepodobnosť pozitívnemu schváleniu žiadosti o ETF a v najbližších mesiacoch sa pripravujú na zvýšený korporátny záujem o bitcoin.

Saylor: Budúcnosť prinesie pre bitcoin množstvo pozitív 

MicroStrategy je najväčší inštitucionálny držiteľ bitcoinu so 140 000 bitcoinami v správe. Jej predseda predstavenstva, Michael Saylor sa domnieva, že nové ETF priláka na trh inštitucionálnych investorov, ktorí sú v súčasnosti zahltení ponukou tisícov bezcenných krypto tokenov.

„BITCOIN MÁ TERAZ PODPORU PREZIDENTSKÝCH KANDIDÁTOV, REGULAČNÝCH ORGÁNOV, ZÁKONODARCOV, SPRÁVCOV PEŇAZÍ, BANKÁROV, INVESTOROV A ŠIROKEJ VEREJNOSTI,“

zdôraznil Saylor a dodal, že „budúcnosť prinesie množstvo pozitív“.

Michael Saylor Second Best GIF - Michael Saylor Second Best Bitcoin GIFsA vie, o čom hovorí. 

Na SEC sú podané desiatky nových žiadostí o bitcoinový spot ETF. 

Najprominentnejšie z nich sú podané spoločnosťami ako BlackRockm WisdomTree, Investco Galaxy Bitcoin ETF, Valkyrie Investments alebo Ark Invest. Všetky spravujú miliardy a niektoré aj bilióny klientských aktív, a po pozitívnom schválení ETF sa očakáva obrovských dopyt po bitcoinone. 

Zlatý ETF vs. Bitcoin ETF

V rámci vyhliadky pre bitcoin si stačí pripomenúť, ako zapôsobilo spustenie ETF na cenu zlata. 

V priebehu niekoľkých rokov po spustení zlatého ETF, cena zlata narástla päť-násobne zo 400 na 2 000 dolárov. 

Gold ETF

Ak by bitcoin zaznamenal podobný osud, cena by sa mohla dostať nad 150 000 dolárov za bitcoin. 

Avšak zlato má viac ako 11 biliónovú kapitalizáciu, kým bitcoin len 580 miliardovú. Ak by bitcoin v plnej miere nahradil zlato ako uchovávateľal hodnoty, jeho cena by mohla narásť aj 20-násobne. 

Bitcoin Crypto GIF - Bitcoin Crypto Money GIFs

V bitcoinovej komunite často hovorí, že „všetky cesty vedu k bitcoinu”.

Posledný vývoj tomu dáva za pravdu.  

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu