• bitcoinBitcoin$26,566.00

Bitcoin Miners ETF sú číslo jedna na trhu akciových ETF

Nový rok začal pre sektor kryptomien celkom pozitívne. ETF na ťažbu bitcoinu sa opäť dostalo na čelo rebríčka.

Bitcoin ovládol ETF

Cena bitcoinu, ako aj iných digitálnych aktív, už niekoľko dní svieti na zeleno. Navyše väčšina kryptomien dosahuje niekoľkomesačné maximá. Tým sa však dobré správy nekončia. Okrem spotových trhov aj v sektore ETF sa bitcoin šplhá hore a momentálne je lídrom. Bitcoin Miners ETF (WGMI) od Valkyrie momentálne vedú na trhu akciových ETF. Ba čo viac, od začiatku roka vzrástli o 40 %.

Prvý ETF na ťažbu kryptomien je lídrom na trhu tradičných akciových ETF a ETF s pákovým efektom. Stojí za zmienku, že to nie je veľmi bežný jav. Ako uviedol hlavný analytik Bloomberg špecializujúci sa na ETF – Eric Balchunas – ETF Valkyrie Bitcoin Miners je vysoko „zameraná“ na investície od 20 subjektov, vrátane Argo Blockchain, Bitfarm a Intel, medzi inými.

 

Zoznamy WGMI ETF sa objavili na Nasdaq vo februári 2022, avšak priamo nesúviseli s investíciami BTC. No, 80 % jej čistých akcií ponúka expozíciu prostredníctvom cenných papierov spoločností, ktorých výnosy alebo zisky pochádzajú z 50 % ťažby BTC. Okrem toho Valkyrie investuje zvyšných 20 % do subjektov, ktoré držia „podstatnú časť svojich čistých aktív“ v bitcoinoch.

ETF

Bitcoinové ETF

Prvý bitcoinový ETF bol schválený v Spojených štátoch v októbri 2021. Išlo o ProShares Bitcoin Strategy ETF, ktorého úlohou bolo sledovať cenu prvej kryptomeny prostredníctvom futures kontraktov obchodovaných na trhu CME.

ETF sa od začiatku svojho uvedenia na trh tešilo veľkej obľube, vďaka čomu zaznamenalo v prvý deň objem obchodov 1 mld. USD. Táto situácia viedla mnohých investorov k presvedčeniu, že úspech týchto typov fondov nakoniec prinúti regulátorov k schváleniu prvého spotového ETF v roku 2022. Tomuto cieľu však stála v ceste kryptomenová zima a séria udalostí v tomto sektore, ktoré negatívne ovplyvnili jej imidž.

ETF s digitálnymi aktívami boli tiež dvoma najhoršími ETF v Austrálii v roku 2022. Podobná situácia sa odohrala aj na kontinente Severnej Ameriky. Podľa ETF.com štyri ETF fondy s najhoršou výkonnosťou v USA v roku 2022 súviseli s kryptomenami.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu