• bitcoinBitcoin$26,960.00

Bitcoin padne na 10 000 dolárov, hovorí spoluzakladateľ BitMEX Arthur Hayes

Spoluzakladateľ BitMEX Arthur Hayes verí, že Bitcoin čoskoro klesne na 10 000 dolárov. Čo môže spôsobiť takýto pád Bitcoinu?

Spoluzakladateľ BitMEX Arthur Hayes zverejnil tweet, v ktorom zahrnul screenshot z článku Bloomberg o bankrote Genesis. Podľa jeho názoru, ak Genesis zbankrotuje, Bitcoin by mohol klesnúť na 10 000 dolárov.

 

Kryptomunita útočí na Arthura Hayesa

Komunita sa Arthura pýta, či boli jeho predpovede ceny bitcoinov za posledných pár mesiacov úspešné. Okrem toho citujú jeho predpovede pre cenu Etherea v oblasti 10 000 dolárov a porovnávajú to s prognózami BTC na rovnakej úrovni.

Niektorí dokonca veria, že zakladateľ BitMEX je voči BTC zaujatý.

Bankrot Genesis

Minulý týždeň Genesis Global Capitals oznámil, že dočasne pozastavil výbery a nové úverové iniciatívy z dôvodu „nezvyčajných žiadostí o výplatu“. Spoločnosť má problémy s likviditou v dôsledku platobnej neschopnosti Three Arrows Capital a nedávneho kolapsu FTX.
Podľa správy agentúry Bloomberg sa spoločnosť Genesis snaží získať 1 miliardu dolárov na financovanie svojej úverovej jednotky. Ak sa to nepodarí, spoločnosť Genesis môže vyhlásiť bankrot.

Nedávno sa objavili informácie, že Genesis môže obmedziť svoje kapitálové potreby na 500 miliónov USD.

 

Povedie bankrot Genesis BTC k 10 000 $?

Genesis je vo vlastníctve skupiny Digital Currency Group, ktorá ovláda jeden z najväčších podielových fondov: The Grayscale Bitcoin Trust (GBTC). Spravuje aktíva v hodnote viac ako 10 miliárd USD. Chahal Verma, ktorý pravidelne ovplyvňuje kryptomeny prostredníctvom Twitteru, sa domnieva, že ak Genesis zlyhá, môže to mať oveľa väčší vplyv na trh ako FTX.
Zánik Genesis pravdepodobne zasiahne aj Grayscale. Trader zdieľa svoj názor na možnosť pádu bitcoinu na 10 000 dolárov.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu