• bitcoinBitcoin$26,535.00

Bitcoin zaznamenáva pokles. Problémy Silvergate v pozadí

Bitcoin zaznamenáva pokles od včerajšieho dňa až o 4,5 % svojej hodnoty. Dôvodom môžu byť problémy kryptobanky Silvergate.

V tomto článku sa dozviete, čo sa deje na pozadí aktuálneho poklesu bitcoinu. Naša redakciu už pripravuje aj hlbšiu komplexnú verziu, ktorá bude k dispozícií ešte dnes v poobedných hodinách.

Silvergate má problémy

Ak niekto dúfal, že kurz bitcoinu rýchlo prerazí nové úrovne a čoskoro dosiahne 30 000 USD, zabudol, že trh s kryptomenami je plný skrytých mŕtvol. Ukazuje sa, že po krachu Terry a FTX nás teraz čaká sledovanie problémov banky Silvergate. Tá práve oznámila, že do príslušného termínu (16. marca) nepredloží svoju výročnú správu (10K). Tento dokument vyžaduje Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC).

Silvergate sa tiež netají tým, že môže skrachovať. Dôvodom sú udalosti z roku 2022 a strata vo výške až 1 miliardy USD, ktorú banka zaznamenala v poslednom štvrťroku minulého roka. Táto inštitúcia bola tiež spojená so spoločnosťou FTX, čo však stále nie je úplne jasné a je potrebné túto informáciu objasniť.

Ako uviedli kongresmani Elizabeth Warren, Roger Marshall a John Kennedy , „Kongres aj verejnosť potrebujú a zaslúžia si informácie potrebné na pochopenie úlohy Silvergate pri krachu FTX, najmä vzhľadom na to, že Silvergate sa v roku 2022 obrátila na Federal Home Loan Bank ako na veriteľa poslednej inštancie“.

Je známe, že spoločnosť Silvergate už prepustila 40 % svojich zamestnancov. Okrem toho predala dlhové cenné papiere, aby splatila svoje záväzky. To však zrejme nepomohlo.

Po oznámení najnovších správ sa cena akcií banky prepadla o 30 %. Od rekordnej hodnoty zaznamenanej v novembri 2021 sa cena prepadla o viac ako 90 %.

Kurz bitcoinu klesá

V dôsledku toho všetkého klesá aj výmenný kurz bitcoinu. Dnes stojí 1 BTC len 22 400 USD. To predstavuje pokles o 4,5 % za 24 hodín a o 6 % za posledných 7 dní.

Zhoršil sa aj sentiment. Index strachu a chamtivosti v prípade bitcoinu je na úrovni 50, čo naznačuje neutrálnu náladu investorov voči BTC. Ešte 23. februára index vykazoval chamtivosť.

Stojí však za zmienku, že investori nereagovali podobne ako v prípade krachu Terra alebo FTX. Zdá sa, že trh už započítal všetky negatívne dôsledky problémov druhej menovanej spoločnosti. Súčasné poklesy možno stále označiť za zdravú korekciu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu