• bitcoinBitcoin$28,439.00

Bitcoin pokračuje v poklese

Bitcoin cez noc klesol na približne 15 600 USD. Môžeme očakávať ďalšie poklesy?

Bitcoin stále klesá

Cena bitcoinu sa momentálne pohybuje okolo 16 840 dolárov. To znamená pokles o 17 % na 7-dňovej škále a 8 % za deň. Cez noc kurz klesol na 15 588 USD (Bitfinex).

To sa premieta do nálad. Extrémny strach sa vrátil. Index strachu a chamtivosti bitcoinov ukázal úroveň 22. To by mohlo znamenať, že sme blízko k nakresleniu dna grafu alebo sme dokonca za nami.

 

Ethereum zase klesol na približne 1 060 dolárov. V súčasnosti však 1 ETH stojí oveľa viac, približne 1 200 USD. Stále to však znamená 22% stratu na týždennej báze a 6% pokles od včera.

Strach sa vrátil aj na trh ETH. Ethereum Fear and Greed Index nedávno ukázal úroveň 24. Ako môžete vidieť, Ethereum investori sú blízko pocitu extrémneho strachu z poklesov.

 

Dôvod pádov

Prečo klesajú valuácie kryptomien? Dôvodom je situácia ohľadom burzy FTX.

Čo je však horšie, napriek skorším vyhláseniam Binance, že môže prevziať kontrolu nad FTX, sa teraz ukazuje, že transakcia sa neuskutoční. Dôvodom je, že sa zdá, že FTX nesprávne zaobchádzalo s prostriedkami svojich používateľov. Okrem toho sa burzou už zaoberajú aj predstavitelia Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a Komisie pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC). Môže sa teda ukázať, že Sam Bankman-Fried má vo svojom šatníku oveľa viac mŕtvych tiel, ako sme si mysleli.

Nálady nezlepšilo ani najnovšie oznámenie FTX. Spoločnosť uviedla, že „v súčasnosti nemôže spracovať výbery.“

Dôrazne neodporúčame vkladať finančné prostriedky na našu platformu.

– dodal.

V praxi to znamená, že spoločnosť je insolventná a ľudia, ktorí svoje prostriedky držali na burze, k nim teraz nemajú prístup.

Meme Bitcoin GIF by :::Crypto Memes:::

Dnes je ťažké odpovedať, kedy poklesy skončia. Veľa bude závisieť od situácie FTX.

Je však potrebné pamätať na to, aby ste v takýchto situáciách nerobili príliš náhle a emocionálne rozhodnutia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu