• bitcoinBitcoin$28,407.00

Bitcoin predbehol NFT a americké akcie, ale nie dolár

Odvetvie kryptomien vykázalo v 3. štvrťroku mierne oživenie, prinajmenšom v porovnaní s prvou polovicou roku 2022.

Spoločnosť Coingecko zverejnila najnovšiu štvrťročnú správu. Ukazuje, že celková trhová kapitalizácia kryptomien sa v 3. štvrťroku v porovnaní s 2. štvrťrokom zvýšila o 6,5 % – približne 100 miliárd.

zdroj: coingecko.com

Bitcoin prekonal ostatné aktíva

Aj keď mal BTC volatilný tretí štvrťrok, podarilo sa mu prekonať všetky triedy aktív okrem indexu v amerických dolároch. DXY meria konverzný kurz koša cudzích mien voči USD.

Spočiatku cena bitcoinu klesala v korelácii s americkým akciovým trhom. Rýchlo však túto pripútanosť prelomil a tretí štvrťrok ukončil len so stratou 1 %.

Bitcoin

Stablecoiny vyšli zle

Správa CoinGecko tiež odhalila, že trh so stablecoinmi si v treťom štvrťroku viedol zle. Trhová kapitalizácia 15 najlepších stabilných mincí klesla za tri mesiace o 3 % alebo približne 4,7 miliardy USD.

Jedným z faktorov, ktoré stoja za poklesom trhovej kapitalizácie stablecoinov, boli sankcie uvalené na mixér kryptomienTornado Cash americkým úradom pre kontrolu zahraničných aktív (OFAC) v auguste. Tento zákaz spôsobil, že pre emitentov a používateľov stablecoinov so sídlom v USA je interakcia s platformou zločinom.

USD Coin (USDC) utrpel najväčší pokles – 16% po sankciách na Tornado. USDT, popredný svetový stablecoin, zaznamenal mierny nárast svojej trhovej kapitalizácie, keďže absorboval časť vypredaných USDC.

Na druhej strane najviac získal BUSD – jeho trhová kapitalizácia sa zvýšila o 18 % – približne 9 miliárd dolárov. Správa tiež naznačila, že nárast BUSD sa zhodoval s oznámením Binance o automatickej konverzii iných stablecoinov na BUSD.

zdroj: coingecko.com

Trh NFT klesol o 77 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom

Trh s nekonvertibilnými tokenmi (NFT) zaznamenal za posledný štvrťrok najvýraznejší pokles. Je to zrejmé pri pohľade na objem piatich najväčších NFT trhov vrátane OpenSea, LooksRare a ďalších.

V dôsledku toho sektor zaznamenal v roku 2022 nový ATL. Od druhého do tretieho štvrťroka stratila 77,4 %. Napriek poklesu hodnoty sa počet portfólií s NFT zvýšil v treťom štvrťroku o 1 milión.

zdroj: coingecko.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu