• bitcoinBitcoin$26,608.00

Bitcoin v týchto krajinách dosiahol ATH

V posledných týždňoch zažili národné meny Argentíny, Turecka a Egypta sériu výrazných poklesov, ktoré sa prejavili dlhými červenými sviečkami.

Situácia egyptskej libry vyzerá v porovnaní s ostatnými dvoma menami relatívne lepšie. Po turbulentnej druhej polovici roku 2022 a medveďom začiatku roku 2023 teraz egyptská libra posilňuje svoju pozíciu.

K poklesu týchto mien prispeli rôzne faktory vrátane následkov pandémie koronavírusu, prudko stúpajúcej inflácie, politických výziev a všeobecnej makroekonomickej nestability.

BTC láme rekordy voči dvom fiat menám

Na pozadí zrýchlenej devalvácie cena bitcoinu prudko vzrástla voči argentínskemu pesu, tureckej a egyptskej líre. V prípade mien Argentíny a Turecka už dosiahla ATH. V súčasnosti má jeden bitcoin hodnotu okolo 8 080 ARS a 803 000 TRY. V Egypte je cena na dobrej ceste prekonať svoje predchádzajúce maximum, pričom jeden bitcoin sa včera obchodoval za približne 948 976 egyptských libier.

BTC ATH

V Argentíne objemy obchodovania s kryptomenami za posledný týždeň výrazne klesli. Spočiatku dosahovali vrchol na dvoch najväčších lokálnych burzách, no postupne časom klesali. Za posledných 24 hodín to bolo približne 15,7 milióna dolárov a 21 400 dolárov.

Situácia bola v Turecku trochu iná, pretože bitcoin dosiahol rekordnú výšku. Dve lokálne burzy zaznamenali nárast objemu obchodov na týždennej báze. Tento trend bol menej pôsobivý na ostatných troch burzách, čo signalizovalo rozdelené nálady v komunite. Objemy obchodov sa na týchto platformách za posledný deň pohybovali od 50 miliónov USD do 172 500 USD.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu