• bitcoinBitcoin$27,748.00

Cena bitcoinu včera prelomila hranicu 26 000 USD! Kryptomena sa vrátila na úroveň z júna 2022.

Americké ministerstvo práce dnes zverejnilo najnovšie údaje o indexe spotrebiteľských cien (CPI) za predchádzajúci mesiac. Inflácia v USA za február predstavovala 6 %, čo je o 0,4 % menej ako v januári 2023. Bitcoin zasa v tomto období prekonal úroveň 26 000 USD. To znamená, že prvá kryptomena sa vrátila na úroveň, ktorá bola naposledy zaznamenaná v júni 2022.

Bitcoin prekonáva dôležitú cenovú bariéru

Cena bitcoinu (BTC) včera prekonala úroveň 26 000 USD. Za túto cenu sa najstaršia digitálna minca naposledy obchodovala pred deviatimi mesiacmi.

Zdroj: TradingView

K rýchlemu rastu bitcoinu v posledných dňoch prispelo niekoľko faktorov. Hlavným katalyzátorom, ktorý poháňa rast jeho ceny, je minulotýždňový kolaps troch kľúčových bánk v Spojených štátoch. Včera však zisky podporilo oznámenie výsledkov inflácie za minulý mesiac, ktoré zverejnilo americké ministerstvo práce.

Index spotrebiteľských cien za február po zohľadnení niektorých sezónnych faktorov klesol o 0,4 %. Inflácia za február v USA teraz dosahuje 6 %. Ako inštitúcia upozorňuje, aktuálne sadzby v USA zaznamenali najnižší medziročný nárast od septembra 2021. Vo zverejnenej správe sa uvádza, že indexy sa na februárovom náraste podieľali takmer 70 %. Zvýšili sa aj ceny potravín, rekreácie a vybavenia domácností.

Ako reagujú ostatné top kryptomeny?

Klasicky altcoiny už sledujú cenové pohyby prvej digitálnej mince. Ether (ETH) sa v súčasnosti obchoduje na úrovni 1672 USD. To predstavuje skok o 4 % za posledných 24 hodín. Za celý týždeň druhá najväčšia kryptomena z hľadiska trhovej kapitalizácie vzrástla o 12,77 %.

Za zmienku stojí aj HEX, ktorý zaznamenal za týždeň nárast ceny o 31,5 % a za mesiac vzrástol o 94 %. V súčasnosti sa radí na šieste miesto najväčších kryptomien z hľadiska trhovej kapitalizácie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu