• bitcoinBitcoin$27,171.00

Bitcoinová horská dráha, milióny v likvidácii, turbulencie vo First Republic. Rekapitulácia z minulého týždňa

Tento týždeň sa krypto trhy ocitli na obrovskej horskej dráhe. Nakoniec sa BTC stabilizoval okolo 29K dolárov a trh je viac-menej tam, kde bol pred siedmimi dňami. 

Bol to ale týždeň. 

Krypto trhy sa zviezli po masívnej horskej dráhe. Nakoniec to nedopadlo až tak zle lepšie, ale to volatílna jazda. Poďme sa na to pozrieť.

Na začiatku sa cena bitcoinu počas celého týždňa pokojne obchodovala okolo 27 500 dolárov, ale všetko sa zmenilo 26. apríla, keď cena prudko stúpla k 28 500 dolárom. Strávila tam pár hodín, ale hneď potom sa opäť vyšplhala nahor. BTC sa dotkol 30-tisíc dolárov a celú komunitu poslal do neistoty.

Medvede boli sklamané a okamžite sa začali býčie reči o tom, že „sme späť“. Škoda, že to trvalo len krátko. V ten istý deň, keď bola cena napumpovaná, počas večera 26. apríla, stratil bitcoin takmer 3K dolárov v priebehu jedinej hodiny. Spolu s ním sa prepadol aj celý trh.

Dôsledkom toho bola likvidácia dlhých a krátkych pozícií v hodnote stoviek miliónov. Aj tento prepad však bol vykúpený a cena sa opäť obchoduje nad 29 tisíc dolárov.

Na druhej strane, americký finančný systém má naďalej veľké problémy. Tentoraz sa jeho slabosť prejavila v rámci First Republic Bank. Problémy tejto banky sa začali už začiatkom roka a nakoniec vyvrcholili tým, že ostatné veľké banky jej poskytli injekciu vo výške 30 miliárd USD.

V každom prípade bude veľmi zaujímavé sledovať, ako sa situácia na trhu vyvinie a či tento zmätok bude pokračovať ďalej alebo nie.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu