• bitcoinBitcoin$27,222.00

„Prehistorická“ bitcoinová peňaženka sa prebudila po 9 rokoch

Prehistorická bitcoinová (BTC) peňaženka spiaca viac ako deväť rokov presunula v stredu 2071,50 BTC v bloku <786131>. Táto suma má v súčasnosti hodnotu zodpovedajúcu približne 60 miliónou USD.

Peňaženka získala 6071,5 BTC 19. decembra 2013, keď cena kryptomeny bola len 663 USD za jednotku. Podľa spoločnosti Lookonchain transakcia prebehla na anonymnú adresu: „bc1q…“.

Na Twitteri používatelia špekulujú, kto je majiteľom peňaženky a prečo sa „zobudil“ až po rokoch.

Webová stránka ErgoBTC tvrdí, že ide o vklad na burze Kraken – čo by mohlo naznačovať zámer predaja.

Zatiaľ však neexistuje žiadny dôkaz, že mince budú skutočne predané. Cena BTC klesá – v súčasnosti sa podľa indexu cien bitcoinu (BIPI) usadila na úrovni približne 28 400 USD.

Ide o peňaženku Jeba McCaleba?

Ďalšou možnou teóriou je, že mince by mali mať prepojenie na zrútenú brokerskú burzu Mt. Gox a mohol by ich priamo kontrolovať Jeb McCaleb, tvorca tejto burzy.

Iná stránka (Tay) medzitým v posledných 48 hodinách zaznamenala „masový odliv“ starých peňaženiek. Teoretizuje, že tento presun môže byť obranným krokom na ochranu finančných prostriedkov ich odoslaním do inej peňaženky v prípade podozrenia z narušenia bezpečnosti.

Doteraz neaktívna „prehistorická“ peňaženka má stále v úschove 4 000 BTC s odhadovanou hodnotou 114 miliónov USD. Trh určite pozorne sleduje jej ďalšie kroky.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu