• bitcoinBitcoin$27,728.00

Bitcoinoví HODLeri zaznamenávajú stratu

Údaje od analytickej spoločnosti Glassnode ukazujú, že počet bitcoinových peňaženiek v strate naďalej rastie.

Čoraz viac BTC HODLerov prichádza o peniaze

Ako uvádza Glassnode vo svojej najnovšej analýze, krátkodobí (STH) aj dlhodobí (LTH) investori strácajú na HODLovaných bitcoinoch  čoraz viac ako kedykoľvek predtým. Od kolapsu burzy FTX, ktorý bol silnou ranou pre trh s kryptomenami a v dôsledku čoho sa prehĺbil pokles kurzu BTC/USD a tiež sa bitcoinovým býkom sa nepodarilo vytlačiť prvú kryptomenu späť k cene 20 000 USD.

Pokles ceny bitcoinu pod úrovne naposledy spred dvoch rokov generuje ďalšie straty pre investorov, ktorí bitcoin nakúpili v posledných mesiacoch. Navyše bolesť postihuje čoraz viac účastníkov trhu, vrátane dlhodobých HODLerov.

Pripomeňme, že krátkodobé BTC HODL (Short Term HODLers; STH) a dlhodobé (Long Term HODLers; LTH) sú definované počtom dní, počas ktorých mali bitcoin v peňaženke. Hovoríme tu o období dlhšom (LTH) alebo kratšom (STH) ako 155 dní. Podľa najnovších údajov on-chain od Glassnode je k 26. decembru množstvo bitcoinov, ktoré generujú stratu pre STH – 1 889 585. Čo sa týka celkových bitcoinov držaných LTH, aktuálne je to 6 057 858 BTC.

HODLERI
zdroj: Glassnode

Navyše ide o rekordné množstvo z hľadiska percentuálnej ponuky bitcoinov. Hneď však upozorňujeme na skutočnosť, že nástroj, ktorý používa Glassnode, vo svojej štúdii nezahŕňa BTC držané vo výmenných peňaženkách.

zdroj: Glassnode

To najhoršie ešte len príde?

Dlhotrvajúca diskusia o tom, či je bitcoinové dno za nami, zostáva nevyriešená, aj keď mnohé indície naznačujú ďalšie poklesy. Niektoré ukazovatele poukazujú na blížiaci sa koniec medvedieho trhu. Na druhej strane však niektorí analytici špekulujú, že najväčšie poklesy bitcoinového kurzu ešte len prídu.

Pomerne silne očakávanou úrovňou je cena Bitcoinu na úrovni 10 000 USD, čo niektorí analytici predpokladajú v prvom štvrťroku 2023. Argumentujú svojou predpoveďou, že bočný trend mal v posledných týždňoch takmer nulovú volatilitu a s novým rokom sa teraz môže skončiť.

Na druhej strane existuje aj veľká časť analytikov a investorov, ktorí veria v odraz prvej kryptomeny a návrat na rekordné úrovne od novembra 2021. Tu treba poznamenať, že BTC má stále priestor na pokles, pretože kurz ešte neprekročil hranicu 80 % z ATH, čo by bolo obdobou predchádzajúcich medvedích trhov.

HODLerzy bitcoina odnotowują rekordową ilość posiadanych BTC ze stratą

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu