• bitcoinBitcoin$26,579.00

Burza Bittrex ukončuje svoju činnosť v USA. Dôvodom je regulačné prostredie

Kryptoburza Bittrex oznámila, že po deviatich rokoch končí svoju činnosť v Spojených štátoch. Dôvodom je súčasné regulačné a hospodárske prostredie.

Bittrex končí svoju činnosť

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ burzy Richie Lai tlmočil, že s vývojom ekosystému kryptomien sa regulačné požiadavky v USA stávali čoraz „nejasnejšími“ a „presadzovanými bez primeranej diskusie“, čo viedlo k nerovnej konkurencii na trhu. To všetko spôsobilo, že prevádzkovanie Bittrexu je v súčasnosti ekonomicky nerentabilné.

Zakladatelia spoločnosti sa rozhodli zamerať na projekt Bittrex Global a dosiahnutie úspechu mimo USA. Ubezpečujú amerických klientov, že sa nemusia obávať o bezpečnosť svojich prostriedkov, pretože všetok ich kapitál je v bezpečí – prostriedky si môžu kedykoľvek vybrať. Obchodovanie na platforme bude možné len do 14. apríla 2023, zatiaľ čo finančné prostriedky bude možné z burzy vybrať do 30. apríla 2023.

Katastrofálne účinky politiky vlády USA

Zatvorenie burzy Bittrex v USA je pripomienkou výziev, ktorým čelia kryptomenové spoločnosti pôsobiace v neistom regulačnom prostredí.

O uvedenom probléme hovoril 3. marca generálny riaditeľ spoločnosti Ripple Brad Garlinghouse, ktorý varoval, že súčasný regulačný prístup Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) vystavuje USA „vážnemu riziku“ – strate pozície atraktívnej krajiny pre spoločnosti pôsobiace v oblasti blockchainových technológií.

V rozhovore pre agentúru Bloomberg Garlinghouse naznačil, že odvetvie kryptomien sa „už začalo presúvať“ mimo USA, keďže regulácia digitálnych aktív v krajine „zaostáva“ za inými krajinami, ako sú Austrália, Japonsko, Spojené kráľovstvo, Singapur a Švajčiarsko.

btc

Bude to ešte horšie?

Generálny riaditeľ spoločnosti Ripple má pravdu. Od pádu FTX sleduje SEC, trh s kryptomenami so zdvojnásobenou intenzitou. Komisia už zasiahla stablecoin BUSD a nedávno jej predseda Gary Gensler povedal, že všetky kryptomeny – okrem bitcoinu – považuje za cenné papiere. To by mohlo byť okrem iného predzvesťou zásahu proti Ethereu.

Okrem toho Gensler v súčasnosti žiada o dodatočné financovanie svojej firmy. Chce získať viac ako 2 miliardy USD, ktoré mu pomôžu zamestnať 170 nových zamestnancov – najmä pre oddelenia presadzovania práva a vyšetrovania.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu