• bitcoinBitcoin$26,628.00

BlackRock bitcoinové ETF bude bodom obratu pre masové prijatie

BlackRock má nadštandardné vzťahy s SEC, podá žiadosť o ETF, je vysoko pravdepodobné, že sa chystá uspieť. 

 

Spoločnosť BlackRock nedávno podala žiadosť o bitcoinový ETF na Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC). 

Aj napriek tomu, že schválenie nového ETF je vždy zdĺhavý a strastiplný proces, už teraz sa javí, že pre bitcoin to znamená obrovský zlom.  

BlackRock je najväčšia správcovská spoločnosť na svete, s viac ako 10 biliónmi dolárov v správe, a pre investorov tento krok signalizuje, že sa začína inštitucionálne prijatie bitcoinu. 

Bitcoin Cheers GIF - Bitcoin Cheers Bitcoin Cheers GIFs

Mnohí experti tomu dávajú za pravdu. 

Matt Hougan, riaditeľ spoločnosti Bitwise Asset Management, ktorá sa zaoberá správou digitálnych aktív tvrdí, že sa bitcoin ocitol v rastovom cykle. Hougan však nie je jediný, kto vyjadruje optimizmus, pokiaľ ide o pozitívny vplyv tohto kroku na bitcoin. 

Ark Invest, ktorý založila a viedla Cathie Wood, sa na súčasné dianie pozerá optimisticky. Najmä pokiaľ ide o inštitucionálne prijatie bitcoinu.

Ark Invest sa domnieva, že dopyt po bitcoinových ETF nevedie len k zmene jeho vnímania investormi, ale predovšetkým signalizuje významný posun v „inštitucionálnom prijatí bitcoinu“.

„Rozhodnutie spoločnosti BlackRock podať žiadosť o ETF naznačuje, že hlavní inštitucionálni hráči pozitívne nazerajú na dlhodobé vyhliadky tejto digitálnej komodity,“ uviedol Yassine Elmandjra, analytik spoločnosti Ark Invest.

Okrem toho expert dodal: „Hoci je veľmi podobná predchádzajúcim podaniam o ETF, spoločnosť BlackRock na žiadosti spolupracovala s burzou Nasdaq, aby ju odlíšila exkluzívnou dohodou o zdieľaní interného dohľadu, ktorej cieľom je zabrániť riziku manipulácie s trhom.“

Uspeje BlackRock v bitve o ETF?

Ťažko povedať, lebo zatiaľ boli všetky žiadosti o spotové bitcoinové ETF zamietnuté. 

Avšak ak spoločnosť ako BlackRock, ktorá má nadštandardné vzťahy s SEC, podá žiadosť o ETF, je vysoko pravdepodobné, že sa chystá uspieť.  

Zdolanie regulatórnych prekážok je väčšinou posledným štádiom pred masovou adopciou novej technológie.

Zdolanie regulatórnych prekážok je väčšinou posledným štádiom pred masovou adopciou novej technológie.
Zdolanie regulatórnych prekážok je väčšinou posledným štádiom pred masovou adopciou novej technológie.

Aj investori tomu dávajú vysoké šance. 

Bitcoin totižto od oznámenia podania žiadosti posilnil o viac ako 15 percent a jeho trhová dominancia už tvorí viac, ako polovicu všetkých digitálnych aktív. 

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu