• bitcoinBitcoin$26,608.00

BlackRock ETF je „overovací moment“ pre bitcoin

Generálny riaditeľ spoločnosti Grayscale, Michael Sonnenshein, je viac než presvedčený, že BlackRock je v procese zavádzania Spot Bitcoin ETF na americký trh. Aplikácia ETF od BlackRock podľa neho znamená „validačný moment“ pre bitcoin. Sonnenshein pod týmto pojmom chápe, že používanie ETF najväčším svetovým správcom aktív určite spôsobí, že bitcoin sa na mape objaví ako finančné aktívum. V rozhovore pre CNBC z 12. júla Sonnenshein ďalej naznačil, že existuje niekoľko negatívnych aspektov návrhu BlackRock.

Negatívne aspekty?

V bitcoinovej komunite nie každý je veľkým fanúšikom tradičných finančných inštitúcií ako BlackRock. Najmä skutoční puristi ich považujú za hrozbu. Obávajú sa, že takíto aktéri sa budú príliš sústrediť na kurz a zabudnú na dôležitosť decentralizácie. Sonnenshein s tým nesúhlasí.

„Teraz sme doslova svedkami toho, ako najväčší správca aktív na svete verejne podporuje bitcoin. To potvrdzuje dôležitosť tejto triedy aktív a robí svet bez bitcoinu ešte nepravdepodobnejším.“

Za posledné štyri týždne požiadalo sedem veľkých inštitucionálnych firiem o zriadenie bitcoinového ETF spotu v USA. Ak BlackRock dostane zelenú, inštitucionálni aj retailoví investori budú mať ľahký prístup k bitcoinom.

Bitcoin

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC)

Až doteraz bol Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) jediným porovnateľným spôsobom, ako investovať do bitcoinu. Fond sa však momentálne obchoduje so „zľavou“ približne 30 percent k aktuálnej trhovej hodnote majetku vo fonde.

To znamená, že hodnota bitcoinu vo fonde je približne o 30 percent vyššia ako hodnota akcie. Investori, ktorí cez tento fond investovali do bitcoinu, teda môžu prísť o pomerne nečakaných 30 percent.

Z tohto dôvodu sa Grayscale už nejaký čas snaží premeniť GBTC na spotové Bitcoin ETF. Zatiaľ sa to nepodarilo.

Prinajmenšom aplikácie BlackRock a iných veľkých spoločností znížili „zľavu“. Investori tiež hodnotia šance spoločnosti Grayscale na konverziu GBTC na spotový bitcoinový ETF vyššie ako pred aplikáciou BlackRock a iných gigantov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu