• bitcoinBitcoin$26,586.00

BlockFi vyhlasuje bankrot

To, čo kryptomenový priemysel nedávno očakával v dôsledku kolapsu kryptomenovej burzy FTX, sa stalo skutočnosťou. BlockFi, 28. novembra oznámila, že vyhlásuje bankrot.

BlockFi je v konkurze

Základy veriteľa kryptomien BlockFi sú od jari tohto roku podkopané. Išlo o dôsledok katastrofy spôsobenej kolapsom ekosystému Terra, v dôsledku čoho bol celý trh s kryptomenami značne oslabený. Práve vtedy uzavrela kryptomenová burza FTX zmluvu s BlockFi, na základe ktorej ponúkla krízou postihnutej spoločnosti úverovú linku vo výške 400 miliónov USD. Podľa výkonného riaditeľa BlockFi Zac Prince, táto suma im umožní „prístup ku kapitálu, ktorý ešte viac posilní ich súvahu“. Dohoda tiež zaručila burze FTX možnosť kúpy spoločnosti BlockFi.

Táto dohoda však finančne pevne spájala BlockFi s FTX. V dôsledku toho bola stabilita spoločnosti v novembri podrobená obrovskej skúške, keď sa objavila séria správ o firemných chybách a pochybnom riadení spoločnosti vtedajším generálnym riaditeľom burzy, Samom Bankman-Friedom.

Niekoľko dní po tom, ako spoločnosť FTX 11. novembra vyhlásila bankrot, BlockFi pozastavila výbery finančných prostriedkov s odvolaním sa na „značnú expozíciu“ voči FTX vrátane nevyužitých súm z úverovej linky a veľkého množstva finančných prostriedkov uložených na platforme obchodovania s kryptomenami. .

28. novembra však BlockFi oznámila, že podala návrh na vyhlásenie konkurzu podľa kapitoly 11. Podanie, ktoré bolo posunuté na bankrotový súd Spojených štátov amerických pre okres New Jersey, sa týka hlavnej pobočky spoločnosti, ako aj jej ôsmich dcérskych spoločností.

 

Ako sa dočítame vo vyhlásení spoločnosti, BlockFi vlastní kapitál vo výške 256,9 milióna USD. Spoločnosť podala nároky na vyplatenie miezd zamestnancov a pokračovanie zamestnaneckých výhod bez prerušenia. Zaviazala sa tiež, že „vytvorí plán na udržanie kľúčových zamestnancov, aby bola spoločnosť v prevádzke“.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu