• bitcoinBitcoin$28,588.00

BlockFi začne predávať pohľadávky na hardware pre ťažbu bitcoinov v hodnote 160 miliónov dolárov

Zbankrotovaná BlockFi plánuje predať pohľadávky naviazané na nákupy strojov na ťažbu bitcoinov.

BlockFi má približne 160 miliónov dolárov v pôžičkách krytých 68 000 zariadeniami na ťažbu bitcoinov, ktoré potrebuje zlikvidovať.

Podľa agentúry Bloomberg začala firma so sídlom v New Jersey tender na tieto pohľadávky už v minulom roku. 

Bloomberg dodal, že niektoré z týchto pohľadávok sú nedobytné alebo nedostatočne zabezpečené v dôsledku poklesu cien hardvéru na ťažbu BTC.

Pripomíname, že BlockFi podala návrh na konkurz koncom novembra, okamžite po páde FTX.

BlockFi predáva problémové aktíva

Krypto veritelia, ako napríklad BlockFi, začali s ťažbou bitcoinov, aby posilnili svoje pozície vo sfére digitálnych aktív. Podľa agentúry Bloomberg prostredníctvom týchto produktov získali od veľkých investorov takmer 4 miliardy dolárov. 

Medzi ďalších významných poskytovateľov úverov pre ťažbu kryptomien patria New York Digital Investment Group (NYDIG), Celsius Network, Galaxy Digital a Digital Currency Group’s (DCG) a Foundry.

Rok 2022 bol však pre ťažobný priemysel mizerným rokom. Ťažiari BTC boli zasiahnutí trojnásobnou vlnou vysokých hashovacích sadzieb, obrovskou konkurenciou, zvyšovaním cien energií, ako aj prepadom ceny bitcoinu.

hardware pre ťažbu bitcoinov

Týmto spôsobom sa ale teraz zrodil trh s problémovými aktívami skrachovaných poskytovateľov úverov pre ťažobné spoločnosti. 

Správcovská spoločnosť Grayscale založila na tento účel spolu so spoločnosťou Foundry špecialny fond. 

  1. januára BlockFi naliehala na konkurzný súd, aby im schválil vyplácanie odmien pre zamestnancov, keďže firma má problém udržať si ich. Podľa ich konkurzného podania, šéfka HR oddelenia, Megan Crowell, povedala: „Aj napriek turbulentnému obdobiu v odvetví digitálnych aktív, príležitosti pre pracovníkov nevyschli.“

Dodala, že „boj o talenty zostáva aktívny“, pričom vyzvala na schválenie bonusového programu, aby zabránili „neudržateľnému“ tlaku na spoločnosť.

Tento návrh by ponúkol zamestnancom bonusy vo výške 20 – 50 % ich platov, ak by zostali vo firme do 31. januára.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu