• bitcoinBitcoin$26,586.00

Brazília reguluje používanie bitcoinov ako zákonného platidla

Brazílska Poslanecká snemovňa v utorok odhlasovala reguláciu kryptomenového priemyslu. Predpisy však ešte musí schváliť exekutíva. Dôležité je, že poslanci regulovali používanie bitcoinu ako zákonného platidla.

Brazílska Poslanecká snemovňa v utorok schválila zákon regulujúci kryptomenový priemysel

Zákon v apríli schválil Senát a na niekoľko mesiacov uviazol v Poslaneckej snemovni. Teraz sa čaká na podpis prezidenta.

Zákon zavádza do trestného zákona nový trestný čin – virtuálny majetok, pri ktorom hrozí trest odňatia slobody na dva až šesť rokov a tiež pokuta. Ustanovuje tiež vytvorenie licencie „poskytovateľa virtuálnych služieb“, o ktorú sa majú uchádzať spoločnosti z trhu s kryptomenami, medzi ktoré patria najmä burzy.

Spoločnosti budú mať podľa textu zákona 180 dní na prispôsobenie sa novým predpisom do účinnosti zákona.

Úrady ďalej uznali bitcoin ako digitálnu reprezentáciu hodnoty, ktorú možno použiť ako platobný prostriedok a ako investičné aktívum. Brazílska centrálna banka bude zodpovedná za používanie bitcoinov ako platobného prostriedku. Krajina tak sčasti kráča po stopách El Salvadoru.

K tomu pribudne ustanovenie, že digitálne aktíva považované za cenné papiere budú regulované Brazílskou komisiou pre cenné papiere a burzy, zatiaľ čo ostatné, ktoré nespadajú do tejto kategórie, budú regulované iným orgánom určeným exekutívou. Bude to centrálna banka krajiny.

Brazílske CBDC

Pripomeňme, že počas online podujatia s názvom Febraban predstavil guvernér Brazílskej banky Roberto Campos Neto koncept digitálnej meny brazílskej centrálnej banky (CBDC). Ide o projekt „Open finance“.

V praxi ide o integráciu CBDC s tradičnými a decentralizovanými finančnými systémami.

Toto je v podstate predzvesť toho, čo bude táto integrácia, o ktorej hovorím. Namiesto niekoľkých mobilných aplikácií od viacerých bánk dostanete systém, ktorý to všetko integruje na jednom mieste – povedal Campos Neto.

„Digitálny real je mostom do prostredia DeFi. Prenášame digitálny svet do bankového systému. Niekoľko ďalších centrálnych bánk robí opak. V skutočnosti vytláčajú digitálne technológie z bankovníctva,“ dodal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu