• bitcoinBitcoin$26,595.00

Brazílsky prezident Jair Bolsonaro podpísal zákon regulujúci trh s kryptomenami

Jair Bolsonaro, brazílsky prezident, ktorý skončí vo funkcii hlavy štátu 31. decembra, podpísal zákon zameraný na reguláciu trhu s kryptomenami v krajine.

Jair Bolsonaro podpísal Bitcoin Bill

Prezident podpísal návrh zákona, ktorý už predtým schválila Poslanecká snemovňa. Zákonodarný zbor poslal návrh zákona na stôl hlavy štátu 29. novembra.

Podľa návrhu zákona úrady uznali bitcoin ako digitálnu reprezentáciu hodnoty, ktorú možno použiť ako investičné aktívum. Brazílska centrálna banka bude zodpovedná za používanie bitcoinov ako platobného prostriedku. Zároveň však kryptomena nebola priamo definovaná ako platobný prostriedok, ako je to v prípade El Salvadoru. Najväčšia krajina Južnej Ameriky sa zastavila o krok pred Salvádorčanmi.

Novoprijatý zákon tiež zavádza licenčný systém pre poskytovateľov služieb súvisiacich s virtuálnymi zdrojmi a stanovuje sankcie za podvody s digitálnymi zdrojmi.

Rovnako ako v Spojených štátoch sú digitálne aktíva považované za cenné papiere regulované Brazílskou komisiou pre cenné papiere a burzy. Okrem toho existujú nariadenia zavedené pravdepodobne v reakcii na kolaps FTX, ktoré ukladajú kryptomenovým burzám ďalšie povinnosti na ochranu finančných prostriedkov zákazníkov.

Zákon o kryptomenách vstúpi do platnosti o 180 dní – v júni 2023 má Bolsonaro o pár dní odísť z úradu, po ktorom prevezme predsedníctvo krajiny Luiz Inácio Lula da Silva, prezývaný „Lula“. Bol už prezidentom Brazílie v rokoch 2003 až 2010 a predtým obhajoval širšie prijatie kryptomien a blockchainu.

Brazílske CBDC

Pripomeňme, že počas online podujatia s názvom Febraban hovoril guvernér Brazílskej banky Roberto Campos Neto o koncepte digitálnej meny brazílskej centrálnej banky (CBDC). Ide o projekt „Open finance“.

Toto je v podstate predzvesť toho, čo bude táto integrácia, o ktorej hovorím. Namiesto niekoľkých mobilných aplikácií od viacerých bánk dostanete systém, ktorý to všetko integruje na jednom mieste – opísal nápady Campos Neto.

„Digitálny real je mostom do prostredia DeFi. Prenášame digitálny svet do bankového systému. Niekoľko ďalších centrálnych bánk robí opak. V skutočnosti vytláčajú digitálne technológie z bankovníctva,“ dodal.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu