• bitcoinBitcoin$27,201.00

BTC a ETH padli, Tesla nepredala žiaden Bitcoin v Q1. Trhová rekapitulácia minulého týždňa

Po niekoľkých týždňoch po sebe idúcich nárastov sa trh s kryptomenami konečne začal ochladzovať, pričom BTC a ETH výrazne klesli.

Pred dvoma týždňami bol krypto trh podstatne rušnejší. CPI index naznačil klesajúcu mieru inflácie v USA, zatiaľ čo Ethereum prešlo najvýraznejším upgradom od zlúčenia.

Následne celý trh reagoval pozitívne, pričom BTC sa vyšplhal na 31 000 USD a zaznamenal 10-mesačné maximum, zatiaľ čo ETH sa vyšplhal nad 2 100 USD a vymaľoval najvyšší cenový bod za posledných 11 mesiacov. 

Minulý týždeň sa ale začal s menšou volatilitou a situácia sa rýchlo zmenila k horšiemu.

Bitcoin dosiahol svoj vrchol 14. apríla. Nasledujúcich pár dní bolo ticho a potom, v pondelok ráno, BTC namieril na juh. Aj keď sa bitcoin hneď zotavil zo svojich strát, v polovici týždňa začalo aktívum opäť tvrdo klesať. Tentoraz ho medvede stiahli z viac ako 30 000 dolárov pod 29 000 dolárov. Ani víkend nebol veľmi láskavý a BTC sa prepadol pod 27 300 USD.

ETH patril po zvýšení Shapella medzi najvýkonnejšie aktívum, rýchlo ale stratil svoju dynamiku uprostred rozsiahlych výberov a vkladov. Ethereum za posledných niekoľko dní stratil viac ako 250 USD a klesol na úroveň 1 800 USD.

Na pozitívnu nôtu

Tesla počas 1. štvrťroka 2023 nepredala ani jeden BTC. Najznámejší výrobca elektromobilov sa v roku 2021 dostal do správ, keď nakúpil bitcoiny v hodnote viac ako 1 miliardy USD. V roku 2022 sa však spoločnosť na čele s Elonom Muskom zbavila 75 percent svojich podielov v BTC.  V Q1 2023 sa Tesla zdržala ďalšieho predaja.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu