• bitcoinBitcoin$26,678.00

Dvojčatá Winklevossovci: Bitcoin (BTC) čoskoro dosiahne 500 000 dolárov

Je už neskoro investovať do bitcoinu (BTC)? Alebo sa ešte stále oplatí kúpiť túto kryptomenu? Dvojčatá Winklevossovci sú presvedčení, že bitcoin zostáva jednou z najlepších investícií tohto desaťročia.

Podľa predpovedí dvojčiat Winklevossovcov bitcoin prekročí 500 000 USD. Aké je však ich zdôvodnenie takýchto predpovedí?

Dvojčatá Winklevossovci investujú do bitcoinu už 11 rokov

Podľa ich vlastných vyjadrení Tyler a Cameron Winklevossovci náhodne objavili bitcoin v roku 2012 počas letnej dovolenky na Ibize.

Obaja Američania potom začali túto kryptomenu skúmať na vlastnú päsť. Rýchlo si uvedomili, že BTC má potenciál stať sa peniazmi internetu a vyriešiť mnohé problémy súčasného finančného systému.

Dvojčatá prvýkrát investovali do BTC, keď jeho cena bola nižšia ako 10 USD. V dôsledku toho sa špekuluje, že sú jednými z najväčších veľrýb bitcoinu. Okrem toho sa majetok Tylera a Camerona Winklevossovcov odhaduje na približne 1,2 miliardy dolárov pre každého.

Po tom, ako prišli o veľké množstvo BTC v dôsledku krachu Mt. Gox, najväčšej burzy kryptomien v tom čase, založili vlastnú burzu kryptomien Gemini. Táto burza sa v súčasnosti nachádza na 16. mieste v rebríčku najväčších búrz kryptomien.

Dvojčatá Winklevossovcov však súčasná kryptomenová zima neodradila. Zostávajú dlhodobými býkmi BTC a držia sa svojej predpovede, že bitcoin zostane najlepšou investíciou tohto desaťročia. Ako však obaja miliardári dospeli k tomuto predpokladu?

Bitcoin vzrastie minimálne na 500 000 dolárov

V nedávnom rozhovore pre The National News dvojčatá vysvetlili, prečo sú naďalej presvedčení o pozitívnej budúcnosti kryptomeny. Hlavným dôvodom sú jej technické vlastnosti, ako aj potenciál bitcoinu pôsobiť ako uchovávateľ hodnoty podobne ako zlato.

Okrem toho má kryptomena aj ďalšie výhody, najmä vďaka svojej programovateľnosti.

Bratia Winklevossovci sa preto domnievajú, že bitcoin by z dlhodobého hľadiska mohol dokonca nahradiť drahý kov. Tyler Winklevoss povedal:

„Ak sa pozriete na vlastnosti, ktoré robia zlato cenným, bitcoin spĺňa všetky kritériá alebo ich spĺňa lepšie. História analógie bitcoinu so zlatom je veľmi silná. Veríme v ňu.“

Tyler Winklevoss vysvetlil svoje zdôvodnenie ceny 500 000 USD:

„Ak počítate s 21 miliónmi bitcoinov v ponuke a trhová kapitalizácia zlata, povedzme, že je 10 biliónov USD, možno 11 biliónov USD, niekde v tomto rozmedzí, potom jeden bitcoin – ak nahradí zlato a dosiahne túto trhovú kapitalizáciu – bude mať hodnotu 500 000 USD.“

Bitcoin

Obaja bratia nechceli poskytnúť konkrétne investičné tipy – je predsa ťažké presne určiť správny čas na trhu. Cameron Winklevoss však prezradil, že stratégia, ktorú používajú, je vo všeobecnosti najjednoduchšia: HODL.

„Všeobecne povedané, ak súhlasíte s tým, že bitcoin je investíciou na uchovanie hodnoty, potom je táto stratégia HODL (hold on for dear life). To isté platí aj pre zlato. Je to dlhodobá investícia typu kúp a drž.“

Podľa oboch bratov je ťažké predpovedať, kedy cena bitcoinu dosiahne 500 000 USD. Veria však, že BTC dosiahne túto hodnotu do desiatich rokov.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu