• bitcoinBitcoin$27,222.00

Bybit zavádza povinné overovanie KYC

Veľa počúvame o regulácii sektora kryptomien a nových pravidlách, ktoré budú musieť subjekty pôsobiace v tomto sektore dodržiavať. Jednou z požiadaviek, ktoré regulačné orgány kladú na spoločnosti ponúkajúce obchodovanie s digitálnymi aktívami, je overovanie ich používateľov. Ide predovšetkým o boj proti praniu špinavých peňazí a podpore terorizmu. Práve z tohto dôvodu sa čoraz viac centralizovaných búrz snaží vyhovieť týmto predpisom, čo sa najčastejšie prejavuje práve v podobe zavedenia systému overovania Know Your Customer (KYC).

Bybit zavádza povinné overovanie klientov

24. apríla kryptoburza Bybit oznámila, že mení svoje bezpečnostné pravidlá. V dôsledku toho musia od 8. mája všetci používatelia platformy absolvovať povinné overenie totožnosti, aby mohli využívať jej produkty a služby. Zákazníci burzy, ktorí neprešli overením totožnosti prostredníctvom systému Know Your Customer (KYC), sa budú musieť rozlúčiť s používaním nástrojov, ktoré ponúka.

Ako bolo napísané, ak niekto úspešne neabsolvuje tento postup do 8. apríla, bude môcť len „zatvoriť existujúce otvorené pozície alebo príkazy, vrátiť pôžičky alebo odstúpiť od zmluvy. Akákoľvek nová obchodná činnosť bude obmedzená“. Doteraz mohli obchodníci využívať možnosti ponúkané burzou bez toho, aby mali účet s overenou identitou. Takéto osoby mali zhora nadol stanovený denný limit na výber 20 000 USDT a mesačný limit na výber 100 000 USDT.

KYC

Majitelia overených účtov, ktorým sa podarilo splniť prvú úroveň KYC, mohli vykonávať výbery od 1 milióna USDT do 12 miliónov USDT v závislosti od úrovne ich VIP statusu.

„Bybit vás ubezpečuje, že vaše osobné údaje budú zašifrované a chránené, aby sa zabezpečilo súkromie a bezpečnosť, a budú použité len na overenie vašej totožnosti, aby vám mohli lepšie slúžiť. Nie sú zdieľané ani používané na marketingové účely,“ uvádza sa vo vyhlásení burzy.

Spoločnosť hovorí, že implementácia nových opatrení KYC by nemala trvať dlhšie ako 15 minút až 48 hodín. Pri argumentácii podpory takéhoto kroku zdôraznila potrebu zachovať všetky otázky bezpečnosti a dodržiavania predpisov, zabrániť nezákonným činnostiam a poskytnúť bezproblémové služby a pohodlie v prípade, že používateľ stratí svoje poverovacie údaje.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu